عنوان سایت
دوشنبه 7خرداد 1397
مشاهده خبر
واکنش پژوهشگر برجسته تاریخ سیاسی معاصر به اهدای جایزه نخست علوم سیاسی جشنواره فارابی:
"عملیات فارابی" محصول یک فرآیند است
تاریخ خبر :1396/10/30 08:25:12


جواد منصوری با بیان اینکه این دولت به طور جدی در مسیر تخریب بنیان های دینی و حتی ملی گام برمی دارد تاکید کرد: بدانید برخی ها پس از جنگ به شکل کاملا نرم ابتدا انقلاب، سپس اسلام و استقلال را خط زدند و در پایان نیز قرار است ایران را خط بزنند

 

جواد منصوری استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه های کشور در گفت وگویی نسبت به اهدای جایزه از طرف رئیس جمهور به سیدجواد طباطبایی که نظریه زوال اندیشه سیاسی اسلام را ارائه کرده گفت: این دولت به طور جدی در مسیر تخریب بنیان های دینی و حتی ملی گام برمی دارد.  این را نباید صرفا در جایزه به شخصی نه چندان قابل اعتنا منحصر کرد، بلکه چنین رخدادی محصول یک فرآیندی است که برگرفته از آرا و اندیشه های دولت است.

 

این استاد دانشگاه با اشاره به این اینکه دولت فعلی به مبانی دینی و اعتقادی توجهی ندارد به برخی از مصادیقی که نشانگر رویکرد دولت فعلی است اشاره کرد و گفت: وقتی سخن از نوازندگی زنان در کنسرت ها به میان می آید، زمانی که حضور زنان در ورزشگاه ها مقدم بر رفع گره ها و دیگر مشکلات بانوان جامعه می شود و سخن از نقد امام زمان و پیغمبر به میان می آید؛ شرایط روشن و شفاف می شود. امروز تیتر یک یکی از روزنامه های کثیرالانتشار سخن از دوتابعیتی بودن یکصد مسئول به میان آورد، مسئولینی که گرین کارت شان در جیب شان است، اما دارای پست ها و مسئولیت های دولتی هم هستند.

 

من در این خصوص نظریه ای دارم که شاید مطرح کردنش زود باشد. اما شما بدانید که برخی ها پس از جنگ به شکل کاملا نرم ابتدا انقلاب را خط زدند. سپس در مراحل بعدی و به ترتیب اسلام و استقلال را خط زدند و در پایان نیز قرار است ایران را خط بزنند. حال شاید پس از گفتن این حرف بعضی از افراد ما را متهم به سیاه نمایی و اتهام زنی کنند اما متاسفانه این یک واقعیت محض است که با آن مواجه هستیم.

 

وی با طرح این پرسش که وقتی رئیس جمهور آمریکا می گوید تمام رسانه های ارتباط جمعی باید در ایران آزاد باشد، چرا فردای همان روز رئیس جمهور ما دستور آزادی و رفع فیلتر تلگرام را می دهد. ادامه داد: چرا بحث ورود و تولید محصولات تراریخته در کشور مطرح می شود و برای تسریع روند آن پیگیر هستند اما در کشورهای توسعه یافته ورود و تولید محصولات تراریخته ممنوع اعلام شده است؟

 گروه خبر: اخبار عمومی

تعداد بازديدها: 314