اساتید دانشگاه باید دغدغه حل مسائل کشور و جامعه را داشته باشند

دوشنبه 1399/04/02 - 16:15 asatid-ghadiri
رییس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای:

اساتید دانشگاه باید دغدغه حل مسائل کشور و جامعه را داشته باشند

محمد رضا جلیلی رییس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: شهید چمران در عرصه علم و جهاد یک دانشمند برجسته به شمار می رفت و درعرصه جهاد و تحصیل و سیاست و مدیریت یک الگوی کامل بود به همین خاطر روز بسیج اساتید به نام ایشان مزین شده است.

به گزارش گزارش روابط عمومی  بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای ، به مناسبت فرا رسیدن 31 خرداد ماه سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران محمد رضا جلیلی رییس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای در مصاحبه با روابط عمومی بیان داشت:  شهید چمران در عرصه علم و جهاد یک دانشمند برجسته به شمار می رفت و درعرصه جهاد و تحصیل و سیاست و مدیریت یک الگوی کامل بود به همین خاطر روز بسیج اساتید به نام ایشان مزین شده است.

 

وی ادامه داد: بهترین توصیف درباره این شهید والامقام در بیانات ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب آمده است که از آن جمله است: " شهید چمران یک دانشمند بود"؛  " او یک فرد برجسته و بسیار خوش استعداد  و یک دانشمند تمام عیار بود"؛ " سردار رشید اسلام مالک اشتر زمان چمران عزیز مرد عمل و جهاد وشهادت بود، جهاد او در خوزستان  دنباله جهادش در کردستان و دنباله جهاد بزرگش در لبنان بود" و به همین خاطر در جمع اساتید بسیجی فرمودند: پرورش انسان در تراز شهید چمران لازم است.

 

جلیلی با اشاره بر اینکه از ویژگی‌های شهید چمران دارا بودن بصیرت و روحیه عرفان است  و  مناجات و دل نوشته های او در اوج عرفان بود، افزود: دغدغه او نجات مسلمانان و مظلومان عالم بود و سابقه مبارزات سیاسی و جهادی و انقلابی شهید چمران  از دوران دکتر مصدق و ملی شدن صنعت نفت در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران  است و تداوم آن در تاسیس انجمن دانشجویان ایرانی کالیفرنیا و آموزش در سخت ترین دوره های چریکی و جنگ های پارتیزانی و ایجاد پایگاه چریکی مستقل برای تعلیم مبارزان ایرانی و همکاری ارزنده با امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان تا قبل از انقلاب . او بعد از انقلاب نیز نمونه کامل  یک انقلابی در کنار امام امت و پیرو خط رهبری بود. او از یاران با وفای امام خمینی  (ره) بود. چمران عضو شورای انقلاب و وزیر دفاع بود و حضور عالمانه و شجاعانه در کردستان و خوزستان  داشت تا سرانجام عاشقانه به ملکوت اعلی عروج کرد.

 

وی در پایان تصریح کرد: اساتید بسیجی باید با دارا بودن روحیه جهادی و انقلابی به تأسی از شهید چمران دغدغه حل مسائل کشور و جامعه را داشته باشند و با پیشرو بودن در مسیر علم و دانش و پیمودن قله‌ها و با  داشتن روحیه مجاهدت گام بردارند و از دیگر وظایف اساتید بسیجی شناخت بیشتر از زندگی و ابعاد شخصیتی و افکار و اهداف و آرمان های شهید چمران می باشد . همچنین در خصوص نقش بین المللی اساتید در تمدن سازی و در مسیر هدف غایی بیانیه گام دوم رهبرمعظم انقلاب می توان از الگوی شهید چمران بهره مند گردید.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)