ولایتمداری استادان بسیجی عملیاتی کردن بیانیه گام دوم است

شنبه 1399/05/25 - 12:08 asatid-ghadiri
مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در وبینار «غدیر شناسی و ولایت

ولایتمداری استادان بسیجی عملیاتی کردن بیانیه گام دوم است

محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان، در وبینار تخصصی «غدیر شناسی و ولایت پذیری» گفت: ولایتمداری ما بسیجیان و استادان بسیجی بطور مشخص عملیاتی کردن بیانیه گام دوم است.

 به گزارش روابط عمومی جنبش استادی بسیج استان اصفهان، محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان، در وبینار تخصصی «غدیر شناسی و ولایت پذیری» گفت: ولایتمداری ما بسیجیان و استادان بسیجی بطور مشخص عملیاتی کردن بیانیه گام دوم است.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: بسیجیان همواره با اطاعت از دستورات ولایت مطلقه فقیه و تابعیت از دستورات قرآن و اسلام آماده دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان‌های امامین انقلاب بوده و هستند.

 

باقری سند بیانیه اولین سالگرد امام (ره) توسط رهبرفرزانه انقلاب، سند بیانیه بیستمین سالگرد انقلاب اسلامی و سند «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» را بعنوان مهمترین اسناد در نقش بسیج و ولایتمداری عنوان کرد.

 

 مسئول بسیج اساتید استان اصفهان،  گفت: اگر بخواهیم ولایتمداری در اندیشه امام (ره) و مقام معظم رهبری را معنا کنیم بطور ویژه بدین معنا است که کلیه برنامه‌ها، سیستم، مجریان و مردم جامعه اسلامی تحت اِشراف و دستورات پیامبر (ص) و ائمه بویژه حضرت علی علیه السلام باشد.

 

وی با بیان این که امام خمینی (ره) با تحلیل و تفسیر دقیق و لطیف معیارهای صحیح دینی، ولایت محوری را تبیین کردند، افزود: رهبر فرزانه انقلاب هم با اسوه قرار دادن سیره حکومتی و اخلاقی حضرت علی (ع) می فرمایند باید تلاش کنیم خودمان را به آن نمونه کامل نزدیک و شبیه تر کنیم.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان برجسته ترین شاخصه‌های ولایتمداری را شاخصه‌های اخلاقی، سیاسی و اجتماعی و مدیریتی عنوان کرد و افزود: موضوع مردم سالاری دینی و نقش اساتید بسیجی هم مهم است و مقام معظم رهبری شاخصه ولایتمداری در یک جامعه دینی را از نظر سیاسی اتصال همه اجزای آن به یکدیگر و به آن محور و مرکز جامعه اسلامی یعنی ولی می دانند.

 

باقری با اشاره به شاخصه مدیریتی، تصریح کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری همواره و بطور ویژه بر تحقق سیره مدیریت عملی تاکید داشته اند در همین راستا امام (ره) ولایت محوری و تمسک به ولایت در حوزه اجرایی و مدیریتی را از امور حکمت عملی می دانند که هیچگاه با لفظ حاصل نمی شود و مدیرانی را ولایت‌محور می دانند که فرآیند سیاست گذاری،  قانونگذاری و امور اجرایی آنها براساس ترویج و تحقق عدالت در جامعه باشد.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان افزود: مقام معظم رهبری ارزش غدیر را به جهت اقامه عدل می دانند و معتقدند تمسک به ولایت به این است که اگر حکومت تشکیل شد باید به اندازه توانایی و امکانات برنامه خود را در جهت عدالتی که علی (ع) ترسیم نموده بکار بندد.

 

باقری با اشاره به این که هدف نهایی حرکت در جهت تمدن نوین اسلامی است و دغدغه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم می باشد، گفت: در این راستا مقام معظم رهبری چهار اصل ویژه؛ تولید علم سرشار، فرهنگ، خدمت رسانی و دفاعی امنیتی را مطرح می کنند که وظیفه ما را در بحث مهم و اثر گذار ولایتمداری مشخص می کند.

 

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان با تاکید بر این که در تولید علم، مدیریت اسلامی، تربیت، توسعه فرهنگ انقلاب اسلامی و خدمت به مردم هم باید قدم‌های ویژه ای برداریم، اظهار کرد: ولایتمداری استادان بسیجی بطور مشخص عملیاتی کردن بیانیه گام دوم است.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.