معاون فرهنگی و اجتماعی بسیج اساتید کشور خبر داد

حضور ۲ هزار استاد در طرح " استاد همکار مسجد"

معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در اجلاس منطقه ای با عنوان "استاد و مسجد" که در استان گیلان برگزار شد، از حضور ۲ هزار استاد در طرح " استاد همکار مسجد" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در اجلاس منطقه ای با عنوان "استاد و مسجد" که در استان گیلان برگزار شد با اشاره به نزدیک بودن ۹ دی گفت: ۹ دی مظهر پیوند امت و ملت است و این روز مهم باید جنبه بصیرت افزایی داشته باشد.

وی عنوان کرد: نقش اساتید باید در مقابله با تهدیدات دشمن در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب پررنگ باشد و استادی که دغدغه انقلاب ندارد استاد تراز انقلاب نیست و ما به دنبال استاد منفصل نیستیم.

دارا با اشاره به اینکه استاد تراز انقلاب اسلامی هم در عرصه علم و هم در عرصه ارزش‌های انقلاب باید پیش قدم باشد تصریح کرد روایتگر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی یک جهادگر واقعی است .

وی در ادامه سخنانش مسجد را یکی از مؤلفه های قدرت نرم دانست و خاطرنشان کرد انقلاب اسلامی با مسجد آغاز شد و از آن پس نیز موفقیت آن هم در گرو مسجد خواهد بود و اساتید بسیجی باید نقش موثری در مسجد ایفا کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور نگاه این سازمان را نگاهی حل المسائلی دانست و عنوان کرد حداقل کار اجتماعی در مسجد امور عبادی است، در این میان وظیفه معاونت فرهنگی معرفی اساتید فعال در امر همکار مسجد است. وی ادامه داد باید از ظرفیت اساتید در حوزههای مختلف در مساجد بهره برد تا قدرت همبستگی مسجد را افزایش دهیم و حداقل کارمی تواند حضور یک استاد دانشگاهی در هیات امنا مسجد باشد.

دارا با اشاره به همکاری بسیج اساتید در طرح "استاد همکار مسجد" گفت ۲ هزار نفر استاد در ۶ منطقه اجرایی در طرح استاد همکار مسجد حضور خواهند یافت.

گفتنی است؛ نخستین اجلاس منطقه ای " استاد و مسجد" در کشور با حضور استادان دانشگاهی ۶ استان تهران، البرز، زنجان، قزوین، گیلان و اردبیل روز گذشته ( ۶ دی ماه) در بندرانزلی برگزار شد و این اجلاس تفاهم نامه همکاری بین سازمان بسیج اساتید کشور و مرکز امور مساجد گیلان امضاء شد.

استادان بسیجی در پایان اجلاس منطقه ای "استاد و مسجد" در بیانیه‌ای ضمن محکومیت و بیزاری از فتنه‌گران آمادگی خود را برای حل مسائل و مشکلات دولت در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی اعلام کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.