این مطلب ۱۴۸ بار خوانده شده
سید عزت الله ضرغامی در نشست ملی" قدرت نرم و ایران فردا"

امروز جنگ با همه شدت و در بالاترین سطح در فضای مجازی جریان دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست «قدرت نرم و ایران فردا» گفت : جنگ نرم، سخت افزار زیادی نمی‌خواهد و فقط فکر است و دشمن این سخت افزار را در اختیار ما قرار داده است و با یک تلفن همراه می‌توان بسیاری از حرف‌های خوب را منتشر کرد و تـاثیر گذار بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، عزت الله ضرغامی در نخستین روز اجلاس سراسری بسیج اساتید کشور در نشست «قدرت نرم و ایران فردا»  با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند؛ "جنگ نظامی برای ایران صورت نمی‌گیرد و میدان کارزار فضای سایبری و ارتباطاتی است که در برخی جا‌ها قتلگاه جوانان ماست" ، گفت : فضای سایبری با همه پیچیدگی‌هایش زندگی افراد در سنین مختلف را تغییر داده و بر هدایت افکار عمومی تاثیر گذاشته است.

امروز جنگ با همه شدت و در بالاترین سطح در فضای مجازی جریان دارد و در این شرایط افکار عمومی و هدایت آن جایگاه ویژه‌ای دارد که در این باره باید به نقش استادان بسیجی توجه شود.

ضرغامی افزود: استادان دانشگاه باید بدانند که وظیفه تربیت افرادی را بر عهده دارند که قرار است در آینده جامعه را اداره کنند و نخبگان، جامعه را اداره می‌کنند و هم اکنون برخی از مسؤولان کشور تحصیلکرده خارج از کشور هستند و با تصمیمات خود موج سازی می‌کنند.

وی با اشاره به نقش استاد در تربیت نیروی انسانی گفت: انسان‌های بزرگ تاریخ که جریان تاریخ را عوض کرده اند استادان بزرگی داشته اند و در مکتب استادی پرورش یافته اند که آن‌ها را تربیت کرده است.

وی گفت: برخی از ویژگی‌های بسیجی همانند ویژگی‌های انقلاب است که به عنوان نمونه می‌توان به موضوعاتی مثل بت شکن بودن، مردمی بودن و خلاقیت و نوآوری اشاره کرد و بسیاری از صفات که برای انقلاب می‌توان شمارش کرد، برای بسیجیان نیز می‌توان آن‌ها را شمارش کرد.

ضرغامی افزود:  با تلاش استاد متعهد بسیجی آنچه که در ۴۰ سالگی انقلاب لازم است انجام دهیم، آسیب شناسی انقلاب است.

ضرغامی با اشاره به برخی از ویژگی‌های فضای مجازی افزود:  ایفای نقش فعال در عرصه فضای مجازی و فناوری‌های نوین، بصیرت می‌خواهد.

وی گفت: هر فردی به اندازه توانش می‌تواند در این فضا مؤثر باشد و معادلات را تغییر دهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.