این مطلب ۳۵ بار خوانده شده
سید عزت الله ضرغامی در نشست ملی" قدرت نرم و ایران فردا"

امروز جنگ با همه شدت و در بالاترین سطح در فضای مجازی جریان دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست «قدرت نرم و ایران فردا» گفت : جنگ نرم، سخت افزار زیادی نمی‌خواهد و فقط فکر است و دشمن این سخت افزار را در اختیار ما قرار داده است و با یک تلفن همراه می‌توان بسیاری از حرف‌های خوب را منتشر کرد و تـاثیر گذار بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، عزت الله ضرغامی در نخستین روز اجلاس سراسری بسیج اساتید کشور در نشست «قدرت نرم و ایران فردا»  با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند؛ "جنگ نظامی برای ایران صورت نمی‌گیرد و میدان کارزار فضای سایبری و ارتباطاتی است که در برخی جا‌ها قتلگاه جوانان ماست" ، گفت : فضای سایبری با همه پیچیدگی‌هایش زندگی افراد در سنین مختلف را تغییر داده و بر هدایت افکار عمومی تاثیر گذاشته است.

امروز جنگ با همه شدت و در بالاترین سطح در فضای مجازی جریان دارد و در این شرایط افکار عمومی و هدایت آن جایگاه ویژه‌ای دارد که در این باره باید به نقش استادان بسیجی توجه شود.

ضرغامی افزود: استادان دانشگاه باید بدانند که وظیفه تربیت افرادی را بر عهده دارند که قرار است در آینده جامعه را اداره کنند و نخبگان، جامعه را اداره می‌کنند و هم اکنون برخی از مسؤولان کشور تحصیلکرده خارج از کشور هستند و با تصمیمات خود موج سازی می‌کنند.

وی با اشاره به نقش استاد در تربیت نیروی انسانی گفت: انسان‌های بزرگ تاریخ که جریان تاریخ را عوض کرده اند استادان بزرگی داشته اند و در مکتب استادی پرورش یافته اند که آن‌ها را تربیت کرده است.

وی گفت: برخی از ویژگی‌های بسیجی همانند ویژگی‌های انقلاب است که به عنوان نمونه می‌توان به موضوعاتی مثل بت شکن بودن، مردمی بودن و خلاقیت و نوآوری اشاره کرد و بسیاری از صفات که برای انقلاب می‌توان شمارش کرد، برای بسیجیان نیز می‌توان آن‌ها را شمارش کرد.

ضرغامی افزود:  با تلاش استاد متعهد بسیجی آنچه که در ۴۰ سالگی انقلاب لازم است انجام دهیم، آسیب شناسی انقلاب است.

ضرغامی با اشاره به برخی از ویژگی‌های فضای مجازی افزود:  ایفای نقش فعال در عرصه فضای مجازی و فناوری‌های نوین، بصیرت می‌خواهد.

وی گفت: هر فردی به اندازه توانش می‌تواند در این فضا مؤثر باشد و معادلات را تغییر دهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

سرمقاله

دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است.

 

مقدمه

بی تردید میان صحت و اتقان یک اندیشه اجتماعی و کارآیی و توانایی نظام اجتماعی برآمده از آن در پاسخگویی به مشکلات جامعه، رابطه مستقیمی برقرار است. از سویی دیگر، کارآمدی یا ناکارآمدی کارگزاران یک نظام سیاسی در اجرای اهداف و آرمان های آن، می‏تواند در کارآمد یا ناکارآمد به نظر آمدن آن نظام و به تبع، درست یا نادرست به نظر رسیدن آن اندیشه اجتماعی، تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد.

معرفی اساتید