بیانه بسبجیان جامعه اساتید استان کردستان به مناسبت حماسه ۹ دی ۸۸

مردم علی‌رغم همه مشکلات در دفاع از ارزش‌ها کوتاه نمی‌آیند

بسیجیان دانشگاه‌های کردستان، ضمن بزرگداشت یوم الله نهم دی‌ماه، در بیانیه‌ای اعلام کردند: مردم بارها نشان داده‌اند علی‌رغم همه مشکلات و سختی‌ها، هنگامه بزنگاه‌ها، در دفاع از ارزش‌ها کوتاه نمی‌آیند .

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کردستان، به مناسبت ۹ دی بسیج جامعه اساتید دانشگاه‌های کردستان بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

۹ دی، دفاع از ارزش‌ها و دین بود امام خامنه ای" مدظله العالی" در نهمین سالگرد ۹دی، ضروری است ضمن ریشه‌یابی و بزرگداشت آن خیزش اجتماعی برخاسته از باورهای دینی ملت، به مرور و عبرت آموزی از فتنه پیچیده ۸۸ برای پیمودن درست  راه آینده بپردازیم.

فتنه‌ای که اشرافیت مست از قدرت پس از مدت اندکی دوری از حاکمیت، با کودتای دیکتاتور مآبانه خود، به شورش بر علیه جمهوریت نظام برخاستند. چون خود را انتخاب اکثریت نیافتند با جرزنی سیاسی وقیحانه زیر بار پذیرش خواست مردم نرفتند. 

فتنه‌گران داخلی به عنوان پیاده نظام صهیونیسم و استکبار جهانی، همانگونه که خود سران رژیم صهیونیستی علنا اظهار میکردند گام به گام درحال عملی سازی اهداف آنها بودند. ۸ ماه کشور به آشوب کشیده شد. امنیت و آسایش و خواب راحت از مردم گرفته شد. خون‌های بسیاری ریخته شد. کشور تا لبه‌ی پرتگاه رفت.

سنگین‌ترین توطئه ممکن برای زمین‌گیر کردن یک کشور  پیاده شد.  هرچند، تحریم‌های سنگین بین المللی، و بخشی از مشکلات اقتصادی نتیجه آن اقدامات شوم بود. اما مدیریت بن بست شکن همه دوران انقلاب اسلامی، یعنی ولایت فقیه، با استواری و محکم ایستادنش دربرابر نقض حقوق مردم، با باج ندادنش به فتنه‌گران، هم اجازه نداد، جمهویت نظام و حق تعیین سرنوشت مردم به وسیله خودشان،  به مسلخ رود. هم با بصیرت بخشی و به صحنه آوردن مردم پایبند به ارزش‌ها غائله را خواباند. 

بی تردید طی کردن مسیر پر چالش آینده ملت ایران، و سربلند بیرون آمدن از فتنه‌ها و توطئه‌های پیچیده دشمنان جز با شاخص قرار دادن ولایت فقیه، اطاعت و حرکت در مسیر رهبری او، امکان پذیر نیست.

امروز می‌بینیم باغی آن محاربی، که به جرم آن همه خسارت وارده بر کشور و ملت، حکم واضحشان اعدام در پیشگاه مردم است.حال که با رأفت نظام با حصر خانگی مواجه شدند،با پررویی تمام خود و اعوان وانصارشان طلبکار ملت و انقلاب شده‌اند.

حال که عده‌ای دیگر، با تکرار رفتارهای مشابه هشت سال پیش آنها، با سیاسی کردن و لجن مال کردن دینشان برای اهداف قدرت طلبانه، خود را از قطار انقلاب پیاده می‌کنند؛ آن فتنه‌گران که برای اهداف پلید سیاسی‌شان حتی به امام حسین و عاشورایش هم رحم نکردند و به‌سان خلف خود بنی امیه، با حرمت شکنی عاشورا، در آن روز هم سوت و کف زدند، و رقصیدند، هم بی‌رحمانه جوان بسیجی را زنده زنده در آتش سوزاندند؛ امروز ندای بصیرت و حقانیت راه خود سر می‌دهند.

ما بسیجیان دانشگاه‌های کردستان، ضمن بزرگداشت یوم الله نهم دی‌ماه، اعلان میداریم: مردم بارها نشان داده‌اند علی‌رغم همه مشکلات و سختی‌ها، هنگامه بزنگاه‌ها، در دفاع از ارزش‌ها کوتاه نمی‌آیند. به گواه رهبری انقلاب، مردم  در این چهل ساله هفت خوانی را گذرانده‌اند، که هر خوان آن برای زمین‌گیر کردن یک ملت کافی بود. اوضاع اقتصاد و معیشت امروز شایسته چنین ملتی نیست. قابل پذیرش نیست مسئولین امر اجرایی با ادامه روند سیاست‌های اقتصادی اشتباه خود، با بی توجهی نسبت به عملی سازی اصول اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه حل چالش‌های اقتصادی کشور، به ادامه این وضعیت دامن بزنند.

امروز که دشمنان با حقد و کینه چهل‌ساله، با همه وجود در پی سوء استفاده از مطالبات معیشتی برحق مردم، و موج سواری بر اعتراضات آنها هستند. باید اقتصاد مقاومتی از صرف لقلقه زبان بودن مسئولان اجرایی به درآید. این روزها، از یکسو مردم سخت در تنگنای معیشتی اند، از طرف دیگر دشمنان حقیقی همین مردم و مزدوران آنها با لجن پراکنی‌های سیاسی و سوء استفاده از نارضایتی‌های اقتصادی در پی آنند تا دوباره یوغ بردگی و ذلت استعمار واستکبار را بر گردن ملت ایران بیاویزند.

در چنین شرایطی لازم است هم مردم کاملا هوشیار باشند هم مسئولان سهل انگار درخدمت به مردم از خواب غفلت به درآیند.

والعاقبة للمتقین

بسیج اساتید دانشگاه‌های کردستان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.