این مطلب ۶۵ بار خوانده شده
به همت بسیج اساتید استان یزد صورت گرفت

برگزاری نشست محرم در یزد و فرصت ها و چالش ها

نشست محرم در یزد و فرصت‌ها‌ چالش‌ها در مرکز پژوهش‌های شهید الله دادی بسیج اساتید استان یزد برگزار گردید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ، در ابتدای این نشست دکتر ابوئی در رابطه با امر به معروف و محرم و آسیب‌های محافل محرم موضوعاتی رابیان داشتند.

 

 در ادامه جلسه مباحثی چون نقش دینداران و محرم در جهانی شدن یزد، فلسفه عزاداری و لزوم تبیین آن‌، مساله نظارت بر هیات مذهبی، لزوم استفاده از ظرفیت محرم برای عدالتخواهی و رفع مشکلات جاری جامعه و  لزوم توجه به فرضیه امر به معروف بررسی گردید.

 

همچنین در خصوص عوامل موثر بر کاهش تاثیر مراسم ها (شیاطین جن و انس، لقمه شبه‌ناک، تناقض‌های رفتاری متولیان افراط و تفریط‌ها) و سبک مداحی به شکل ترانه، ضعف محتوایی و به روز نبودن بعضی منابر هزینه‌های هنگفت برای مراسم‌ها و کاهش معنویت بحث شد.

 

لازم به ذکر است که این نشست با حضور رییس بسیج اساتید استان یزد دکتر حسین ابوئی، دکتر محسن حکیمی معاون مرکز پژوهش‌های شهید الله دادی بسیج اساتید استان یزد، دکتر محمد دهقان چناری عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه یزد و دکتر محمدرضا ملک ثابت مسئول کانون دانشگاه میبد و سرکار خانم فاطمه شرافت از بسیج رسانه برگزار گردید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

سرمقاله

دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ دکتر سیدمحمدرضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی طی یادداشتی با عنوان «تأملاتی گذرا بر کارنامه انقلاب اسلامی ایران» به ابعاد مختلف پیشرفت و تحول در ۴ دهه انقلاب اسلامی به صورت مستند و علمی پرداخته است.

 

مقدمه

بی تردید میان صحت و اتقان یک اندیشه اجتماعی و کارآیی و توانایی نظام اجتماعی برآمده از آن در پاسخگویی به مشکلات جامعه، رابطه مستقیمی برقرار است. از سویی دیگر، کارآمدی یا ناکارآمدی کارگزاران یک نظام سیاسی در اجرای اهداف و آرمان های آن، می‏تواند در کارآمد یا ناکارآمد به نظر آمدن آن نظام و به تبع، درست یا نادرست به نظر رسیدن آن اندیشه اجتماعی، تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد.

معرفی اساتید