این مطلب ۷۱ بار خوانده شده
نماینده ولی فقیه در دیدار با شورای مرکزی بسیج اساتید کشور مطرح کرد:

عمل عالمانه هدف راه اندازی اندیشکده های راهبردی / ضرورت توجه اساتید بسیجی به شجاعت در اقدام

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروهای انقلابی و اساتید بسیجی در کنار توجه به بصیرت باید شجاعت در اقدام داشته باشند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در دیدار رئیس و معاونین سازمان بسیج اساتید کشور گفت: دشمنان ایران افکار و باورهای قلبی مسلمانان را مورد هدف قرار داده اند؛ نیروهای مؤمن، انقلابی و همچنین بسیج اساتید که از استقلال سازمانی برخوردار هستند در کنار بصیرت، باید شجاعت در اقدام داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: توجه استادان بسیجی به حلّ مشکلات کشور از نقاط قوت اصلی روند تحولی سازمان بسیج اساتید است، چراکه در شرایط کنونی کشور، ابتکار عمل و ابداعات در کمک به رفع مشکلات مردم باید مورد توجه جدّی دلسوزان قرار گیرد و اگر علم به صحنة ادارة کشور وارد شود، عمل کارگزاران عالمانه خواهد شد و اگر عمل عالمانه شود کارآمدی حاصل می شود.
وی ضمن تأکید بر تربیت نیروهای مؤثر و کادرسازی توسط بسیج اساتید و نیز ضرورت داشتن شجاعت، صراحت، قاطعیت و حضور به موقع در صحنه از سوی استادان بسیجی تصریح کرد: در برابر جبهه استکبار که براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای ویژگی‌هایی همچون: "عظمت"، "وسعت"، "نامتجانس بودن" و برخورداری از "قدرت بالای تبلیغات و رسانه" است بایستی با "تنوع"، "انگیزه"، "ابتکار" و "برنامه هدایت شده" به مقابله با آنها رفت.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در این باره با تمجید از راه اندازی اندیشکده های راهبردی توسط بسیج اساتید گفت: اندیشکده های راهبردی در راستای رسیدن به عملِ عالمانه است.
وی ادامه داد: دشمن در شرایط فعلی گرایش‌ها و بینش‌ها را نشانه رفته و با کمک ابزارهای جنگ روانی چنین وانمود می‌کند که تئوری حکومت دینی ناکارآمد است، امّا بسیج اساتید که پرچمداران بصیرت است باید با شرح استعداد و ظرفیت های معرفتی و کارکردی اسلام ناب محمدی ، قرآن کریم و معارف انقلاب اسلامی و قدرت نرم جبهة انقلاب اسلامی را برای کمک به رفع مشکلات کشور به صحنه آورد.
حاجی صادقی با بیان این نکته که بسیج اساتید با نوآوری های خود در این مسیر باید رهبری دیگر اقشار بسیج را عهده‌دار و پرچمدار علم باشد افزود: توانمندی‌های استادان و جوانان ایرانی بسیار بالاست و با داشتن چنین ظرفیتی ما می توانیم کارهای بزرگی را در کشور انجام داده و تحولات شگرفی در دنیا بوجود آوریم.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان علاوه بر بیان ضرورت همفکری و همراهی بسیج اساتید دانشگاه‌ها با بسیج اساتید حوزه های علمیه، خواستار ایجاد جبهه ای هماهنگ، حقیقی و واقعی میان دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی حوزوی برای کمک به مردم و وحدت حوزه و دانشگاه در کشور شد.
اساتید بسیجی با تمام توان خود آماده خدمت رسانی به مردم کشور است
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در بخشی از گزارش خود ضمن ابراز خوشحالی از اینکه تصریح رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار ماه رمضان خود با دانشگاهیان بر ضرورت ورود دانشگاه به نظام مسائل، مشکلات و چالش های کشور، نشان از این دارد که استادان بسیجی در دورة جدید و تحولی خود، رویکرد درستی را نشانه گذاری کرده اند از این رو سازمان بسیج اساتید کشور با دراختیار داشتن ۳۵ هزار استاد بسیجی در دانشگاه‌ها، با تمام توان خود در خدمت به مردم، نظام و انقلاب اسلامی خواهد بود و در این راستا با تشکیل "هسته های علمی مسأله یاب" و "اندیشکده های حلّ المسائلی" در پایتخت و استان ها وارد فاز اقدام شده است.
همراهیِ انتقادی و همکاری نقادانه مهم ترین سیاست بسیج اساتید کشور است
مجتبی زارعی همچنین با تأکید بر اینکه استادان متعهد دانشگاه تصمیم گرفته اند تا با تمام توان برای خدمت به ایرانیان وارد صحنه شوند، گفت: اخیراً نیز بسته سیاستی بسیج استادان کشور در حوزة اقتصاد به همراه بیانیه اجتماعی و سیاسی به دولت ارائه شده است ضمن اینکه در مواردی که لازم باشد بسیج اساتید به کارگزاران کشور از موضع علم تذکر و اخطارهای لازم را خواهد داد تا تصمیمات نادرستی در سطح مدیریت کشور گرفته نشود، از این رو سیاست ما در برابر دولت و کارگزاران کشور، همراهیِ انتقادی و همکاری نقادانه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛؛ در این نشست حجت الاسلام و المسلمین گواهی رییس بسیج اساتید حوزه های علمیه ، نمایندگان مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور و معاونان سازمان حضور داشتند که از روند کارهای انجام شده در زمینه های مختلف کاری و سیاستی خود گزارش ارائه دادند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.