محمد شفیعی‌فر

فعالیت ۴۲ اندیشکده حل المسائلی در کشور

معاون پژوهش بسیج اساتید کشور از فعالیت ۴۲ اندیشکده حل المسائلی در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور، شفیعی‌فر در نشست خبری آیین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن جلسات بسیج اساتید کشور با اشاره به رویکرد حل المسائلی و تجربه ۱۹ ساله بسیج اساتید گفت از سال ۹۶ تاکنون برنامه اصلی و محوری بسیج اساتید بر پایه حل المسائلی تنظیم شده و در راستای اندیشکده‌های خود به دنبال حل مسائل و مشکلات با استفاده از ظرفیت استاد و دانشگاه است.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اینکه باید دانشگاه‌ها در مشکلات کشور درگیر و دغدغه‌مند شوند گفت اندیشکده‌ها همانند تاسیس پژوهشکده‌های موجود در سطح کشور نیست چرا که پژوهشکده‌ها به دنبال پژوهش و کتابخانه‌سازی هستند اما اندیشکده‌ها به دنبال مشکلات و حل ریشه‌ای آن‌ها است.

معاون پژوهشی بسیج اساتید کشور با اشاره به فعالیت ۴۲ اندیشکده در سراسر کشور گفت این اندیشکده‌ها هر کدام بر یک موضوع تخصصی و مشکل خاص تمرکز دارند و به دنبال ارایه راه و حل آن هستند.

دکترشفیعی‌فر در پایان گفت اندیشکده‌ها در کشور ایران مبحثی جدید هستند و نمونه آن در سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی یافت نمی‌شود و بر اساس یک سیاستگذاری راهبردی با درخواست اساتید بسیجی کشور در حال فعالیت هستند‌.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.