این مطلب ۱۱۷ بار خوانده شده
به همت بسیج اساتید استان هرمزگان انجام شد:

راه اندازی سه اندیشکده در بندر عباس

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های استان هرمزگان در راستای توسعه اندیشه‌ها و تفکرات بسیجی از راه‌اندازی اندیشکده‌های اساتید در استان هرمزگان خبر داد و گفت: این اندیشکده به عنوان اتاق فکر و پشتیبانی کننده برای کمک به رشد و بالندگی کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور ، دکتر احسان کامرانی که به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران در جمع اعضای هیات علمی و اعضای بسیج اساتید استان هرمزگان که با تلاش کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد واحد بندر عباس تدراک دیده شده بود سخن می گفت با اشاره به دلاور مردی‌های شهید چمران، او را انسانی فرهیخته، اندیشمند و مبارز خواند که در طول دوران زندگی خود با ظلم و استکبار جنگید و لحظه ای آرامش و امنیت خود را بر مردم ترجیح نداد.

وی شناخت و تبیین اندیشه‌ها و اهداف انقلابی این بزرگ مرد را یکی از مهم ترین ماموریت های بسیج اساتید خواند و افزود: «روشنگری در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و بیان واقعیت های انقلاب و شهیدان والامقام از ماموریت های بزرگ ما اساتید دانشگاه هاست که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.»

کامرانی تاسیس اندیشکده های اساتید را یکی از برنامه های بسیج اساتید خواند و گفت: «اندیشکده اقتصاد دریامحور، آب و منابع طبیعی و محیط زیست و آسیب‌های اجتماعی سه اندیشکده ای هستند که با اهداف مختلف راه اندازی می شوند و تصمیماتی در این حوزه های برای پیشرفت و توسعه کار در آنجا صورت خواهد گرفت.»

رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس نیز در این جلسه به بیان دیدگاه های خود در راستای توسعه اهداف بسیج اشاره کرد و گفت: «آمادگی داریم تا در حوزه های علمی و پژوهشی گام های مفیدی برای توسعه کشور برداریم.»

حسین پرورش ابراز امیدواری کرد که بتواند به عنوان میزبان این جلسه، اهداف مد نظر اساتید را در راستای بالندگی و توسعه علمی پشتیبانی و همراهی کند.

این جلسه با بیان نظر و دیدگاه های اساتید درباره رشد و تعالی کشور ادامه یافت و تصمیماتی برای اجرایی شدن اهداف توسعه بسیج به تصویب عموم رسید.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید