عضو هیات علمی دانشگاه تهران :

خواسته ضد انقلاب تجزیه انقلاب اسلامی است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت؛ همیشه خواسته ضد انقلاب ها تجزیه انقلاب اسلامی بوده است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور؛ علیرضا زاکانی در آئین چهل سالگی انقلاب اسلامی که امروز صبح ( ۱۶ بهمن ماه ) در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با حضور یک هزار استاد برجسته دانشگاه‌های استان تهران برگزار شد با اشاره به گذشت ۴۰ سال از عمر با برکت انقلاب و رسیدن آن به دوران بلوغ خود گفت؛ گوهر دین ، ارزش والای مردم و اهمیت رهبری الهی را  سه ویژگی اصلی انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد؛ گوهر دین با همت حوزه‌های علمیه و توجه به توسعه فقه اجتماعی رویکرد جدیدی را به خود ببیند و با همت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها نظریات بنیادی و کاربردی استخراج شود و باید نظام‌سازی نوین قوانین برگرفته از مکتب امام و برنامه‌های درست حرکت به سمت اهداف بلند نظام محقق شود و این مهم به همراه نیروی انسانی کارآمد تراز انقلاب اسلامی وظیفه حوزه دانشگاه و نخبگان کشور است.

نماینده سابق مجلس گفت؛ انقلاب اسلامی ارزش والای مردم را آشکار کرد و موجب مردم سالاری دینی شد یعنی انقلاب اسلامی برخواسته از متن دین اسلام بود و این مهم در نگاه رهبری تبلور یافت و ارزش مردم در انقلاب بسیار بالابود به طوری که امام خمینی (ره) میزان را رای مردم عنوان کردند.

زاکانی با بیان اینکه مردم در مردم سالاری دینی حق رشد  و زندگی با عزت، رفاه و امنیت، حق مالکیت، نظارت و بازخواست را دارند گفت؛ این مباحث در دموکراسی غربی مطرح نیست، اما در انقلاب اسلامی حاکمیت  و دولت  و مسوولان موظف هستند این حقوق را رعایت کرده و حق مردم را رعایت کنند .

وی بیان کرد؛ در انقلاب اسلامی قیمت بالای رهبری معلوم شد که منجر به نظام امت و امامت شد که در دل خودش  مردم سالاری دینی و حرکت در مسیر تحقق اسلام و دولت اسلامی و جامعه اسلامی را شکل داده است.

زاکانی با اشاره به اینکه امروز ما در میانه راه هستیم و تجلی ارزش های دین در انقلاب، مردم سالاری دینی محقق نشده و وظیفه مسئولان کشور بود تا زمینه ها را فراهم کنند .

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه در آستانه تحول بزرگ باید نقاط قوت و موانع داخل و خارج  را بشناسیم گفت؛ در ابتدای انقلاب می دانستیم چه میخواهیم  ولی راهش را نمی دانستیم و اقتضاعات را نداشتیم اما  امروز بعد  از ۴۰ سال کسی نمی‌پذیرد اشتباه کنیم.

وی گفت؛ در گذشته در ۵ ویژگی تمسک به اسلام ، عزت و بزرگی ایران ، باز کردن میدان حضور مردم  و توجه به فرمایشات امامان انقلاب اسلامی موفق عمل کرده ایم و با همت و خودباوری متکی بر ایمان و در دایره علم حرکت کردیم و ما هر کجا به این ۵ مورد توجه کردیم موفق بودیم  و در جامعه امروز مسیر کنونی قابل ادامه دادن نیست و تحول لازم داریم. رهبر انقلاب بارها همه ظرفیت ها را برای ایجاد تحول و انقلابی شدن به همت طلبیده است و این خود زمینه ساز  تحول است .

زاکانی عنوان کرد؛ ما امروز با سه گروه عناصر انقلابی، عناصر غیرانقلابی و عناصر ضدانقلابی مواجه هستیم که در جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند و هر کدام به دنبال این هستند که از تغییر و تحول سهمی بدست آوردند. عناصر ضدانقلابی به دنبال انقراض انقلاب و تجزیه ایران اسلامی عزیز هستند. عناصر غیرانقلابی به دنبال این هستند که یک جمهوری اسلامی بی‌محتوا با یک قالب پوشالی و خشک داشته باشیم و اینکه وابستگی خودشان را به نظام سلطه اثبات کنند و به هیچ وجه به ظرفیت‌های کشور توجهی ندارند ولی عناصر انقلابی برعکس به ظرفیت‌های بزرگی که وجود دارد توجه می‌کنند.

وی ادامه داد؛ امروز نظام سلطه بزرگترین مانع ما در خارج از کشور است و در کنار آ‌ن عدم همت کسانی وجود دارد که متولی سیاست خارجی ما هستند. 

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه مبانی ما مبانی منطقی است و در جایگاه‌های مختلف منفعل نیستیم و منطق قوی انقلابی ما اثرات خود را دارد و در سراسر کشور اجرا خواهد شد گفت؛ در داخل کشور با ظرفیت کلان تغییر روبه رو هستیم و مسئولیت نسل اول و دوم انقلاب، باز کردن راه برای ایجاد ظرفیت و تحول بوده است.

وی افزود؛ در مقابل ما یک مافیای پنهانی وجود دارد که حدود ۳۰ سال است این مافیای پنهان دارد اثر خودش را می‌گذارد. امروز سه ضلعی قدرت‌پرستی، بیگانه پرستی و ثروت نامشروع پرستی در مقابل ما قرار گرفته است. زاکانی ادامه داد؛ ما باید به میدان بیاییم و مسیر آینده را هموار کنیم. پایه فتنه تشدید فشار اقتصادی است ،پایه دیگر آن ناکارآمدی مسئولین که بر فشارهای وارده دامن می زنند ، پایه سوم ایجاد نافرمانی مدنی است و اعتراضات خیابانی که فتنه آینده را شکل می دهد .

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در رابطه با فتنه‌های پیش رو گفت: وظیفه نخبگان است که به این مساله توجه کنند. فتنه سال آینده فتنه رو در رو قرار دادن مردم در برابر نظام اسلامی است و چهار پایه فشار اقتصادی، ناکارآمدی و ایجاد نافرمانی مدنی را دارد. عناصر غیرانقلابی می‌گویند از درون صندوق‌های رای دست یافتن به قدرت، گدایی رای و قدرت است و باید در کف میدان قدرت را کسب کنیم. این حرف‌هایی است که آقای حجاریان می‌زنند. این تلاش برای این است که انقلاب منقرض شود و همین خواست دشمن است.

این استاد دانشگاه گفت: وظیفه ما این است که در ابتدا پیشگیری کنیم و این پیشگیری با روشنگری محقق می‌شود باید کاری کنیم که مردم از گروه‌های کسانی که می خواهند آنها را ناامید و انقلاب را با مشکل روبرو کنند مصون بمانند.

نماینده سابق مجلس گفت: مردم با وضعیت سختی روبرو هستند این را قبول داریم ولی ما ابتدا باید به مردم بگوییم چه کسانی این مشکل را بوجود آوردند و بعد اینکه راه حل مشکلات را برای آنها توضیح دهیم و در این راه بحث روشنگری و امیدبخشی نیاز است.

وی تاکید کرد: ما باید به توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم نیاز به جهاد تبیین و خدمت‌رسانی داریم باید به کسانی که در سختی به سر می‌‌برند کمک کنیم.

زاکانی در پایان اظهار داشت: ما امروز در یک گردنه سخت قرار گرفتیم جهاد پیشرفت‌‌جویی یکی دیگر از وظایف ما در بحث تولید هم کار و هم در تولید علم و دانش است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.