سازمان بسیج اساتید استان کرمان به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای شهید چمران برگزارکرد:

نشست تخصصی بررسی سند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

دکتر زاهدی وفا: سیاست کلی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت استفاده حداکثری از توان و دانش نخبگان و اساتید دانشگاهی در سرتاسر کشور به صورت شبکه نخبگان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان؛ در راستای تبیین دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در ابعاد مختلف توسعه نشست تخصصی بررسی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور دکتر زاهدی وفا، عضو شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط سازمان بسیج اساتید استان کرمان و به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای شهید چمران برگزار شد.

در این جلسه که با استقبال اساتید بسیجی همراه بود دکتر زاهدی وفا به تبیین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و مراحل تهیه و تدوین سند پرداخت.

ایشان تجربه سی ساله توسعه را دلیل طرح الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دانست. دکتر زاهدی وفا سیاست کلی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را استفاده حداکثری از توان و دانش نخبگان و اساتید دانشگاهی در سرتاسر کشور دانست.

عضو شورای عالی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: به فراخور نقشه راهی که در سال ۹۱ ترسیم شد، تعدادی اندیشکده مانند اندیشکده سیاست، اندیشکده اقتصاد و ... تاسیس شد که با محوریت تفکر، اندیشه و معنویت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است تدوین و بررسی سند صورت پذیرفت. در این رویکرد اندیشکده‌ها وظیفه جمع آوری نظرات نخبگان را از سرتاسر کشور و انعکاس آن به شورای عالی را برعهده دارند.

ایشان تهیه اسناد پشتیبان را از فعالیت‌های مهم مرکز در راستای تسهیل تبیین و تدوین سند برشمرد.

دکتر زاهدی وفا تاکید نمود طبق نظر رهبرمعظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مدل توسعه کشور ما با کشورهای دیگر متفاوت است و ایشان کلمه توسعه را با کلمه پیشرفت جایگزین نمودند یعنی شاخصه‌ای اسلامی در تدوین این سند باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این نشست دکتر محمود بابائی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان ضمن تقدیر از دکتر زاهدی وفا در کرمان به تشریح اقدامات سازمان بسیج اساتید استان کرمان در راستای جمع آوری نظرات و انتقادات اساتید بسیجی و نخبگان استانی پیرامون سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت.

ایشان با نامبردن از اساتیدی که ضمن پاسخ  به فراخوان این سازمان در نقد سند نظرات خود را ارسال نمودند از همه اساتید بسیجی خصوصا اساتید حاضر در نشست درخواست نمود نظرات خود را به این سازمان منتقل نمایند تا در اختیار مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت قرار گیرد.

همچنین دکتر حسین مهرابی رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید چمران کرمان و عضو سازمان بسیج اساتید استان کرمان در صحبت‌هایی ضمن خیرمقدم به دکتر زاهدی وفا و مسئولین سازمان بسیج اساتید استان کرمان و حضار، بسیج اساتید را بازوی توانمند جریان دانش و تعهد در دانشگاه‌ها دانست.

دکتر مهرابی همچنین سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را مورد نقد و بررسی قرار داد و به ارایه پیشنهادهایی در این زمینه پرداخت.

در ادامه این نشست اساتید بسیجی که نظرات خود را در باب نقد سندالگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در اختیار سازمان بسیج اساتید استان کرمان قرار داده بودند شخصا به تبیین دیدگاه‌ها و انتقادات خود پیرامون سند پرداختند، سپس تمام اساتید حاضر در جلسه نکات مورد نظر خود را در بحث نقد سند الگو بیان نمودند و دکتر زاهدی وفا پاسخ موارد مطرح شده را دادند.

در پایان نشست طبق نظر اساتید بسیجی تصمیم گرفته شد تمام انتقادات و دیدگاه‌های اساتید به صورت مدون در اختیار سازمان بسیج اساتید استان کرمان قرار گیرد تا به عنوان رابط اساتید و مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نظرات به مرکز منتقل گردد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.