آیت‌الله دکتر دژکام:

مسجد نقش محوری در تمدن نوین اسلامی دارد

امام جمعه شیراز در اجلاس تخصصي منطقه‌ای "استاد و مسجد" اظهار داشت: مسجد نقش محوری در تمدن اسلامی دارد و اگر می‌خواهیم تمدن‌سازی کنیم بدانیم مسجد آغازگر حرکت اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان  بسیج اساتید استان فارس، اجلاس تخصصي منطقه‌ای "استاد و مسجد" با حضور اساتید استان‌های جنوب کشور از استان‌های چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد در حرم حضرت شاهچراغ (ع) به میزبانی سازمان بسیج اساتید فارس برگزار شد.

وی با بیان اینکه آنهایی که مسجد را آماده می‌کنند باید چند ویژگی داشته باشند، افزود: دانشی که همراه  با تعهد است ایمانی است که تعهد همراه آن است، ایمان دانستنی است که تعهد همراه آن است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه ایمان کمال بعد نظری انسان است، تصریح کرد: دانش اگر با باور مناسب خود همراه باشد، آسمان می‌شود وگرنه شیطان هم دانش دارد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه دانشی که به مرتبه ایمان برسد باید به مرحله عمل برسد، گفت: استادی که وارد مسجد می‌شود باید قرآن بداند؛ چراکه جریان اطلاعات و آگاهی در خلاف بستر قرآن، نتیجه خلاف می‌دهد و اگر تحلیل مسائل سیاسی را از قرآن‌ نگیریم، در نتیجه‌گیری به جای دیگری می رسیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با تصریح بر این موضوع که قرآن کریم باید مبنای حرکت علمی باشد، بیان کرد: بحث مسجد محوری به معنای تمرکز فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و تربیتی و ... در مساجد است.

به گفته نماینده ولی فقیه در فارس، بسیج اساتید باید به سمت تحقق این آرمان که همان مسجد محوری و چتر گسترده آن حرکت کند.

 

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.