دکتر دارا در اجلاس تخصصي منطقه‌ای "استاد و مسجد"

در تمدن نوین اسلامی، مسجد بیشترین جایگاه را دارد

معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید کشور در اجلاس تخصصي منطقه‌ای "استاد و مسجد" گفت؛ استاد می‌تواند در جذب نخبه در مسجد فعال باشد و بسیج اساتید به عنوان مغز متفکر می‌تواند نقش موثری در جذب انسان‌ها به مسجد ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان فارس، معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید کشور در اجلاس تخصصي منطقه‌ای "استاد و مسجد"  با اشاره به بیانیه دوم انقلاب و طرح استاد و مسجد گفت: اگر با نگاه تحلیلی به این بیانیه نگاه کنیم، بحث توجه به علم و پژوهش و پیوند معنویت با پژوهش است.

وی افزود: علت طرح ارتباط استاد و مسجد، این است که دانشگاهی می‌تواند مبنای تحول باشد که بتواند تحول ایجاد کند.

معاون سازمان بسیج اساتید کشور گفت: امروزه پیشرفت همه کشورها براساس پژوهش و علم است و مرکزیت تحول هم اساتید هستند که نقش انتقال علم را دارند و نقش مکتب را ایفا کنند که خروجی آن دانشگاهی با انسان‌‌های رشد یافته مطرح می‌شوند.

این مقام دانشگاهی با بیان اینکه مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین جایگاه را دارد، تصریح کرد: در تمدن نوین اسلامی نیز مسجد ‌می‌تواند بیشترین جایگاه را داشته باشد.

دکتر دارا گفت: مسجد برای همه اقشار جامعه است و می‌تواند نقش ایفا کند و باید بسیج اساتید در مساجد استان فعال باشند.

وی بیان داشت: استاد می‌تواند در جذب نخبه در مسجد فعال باشد و بسیج اساتید به عنوان مغز متفکر می‌تواند نقش موثری در جذب انسان‌ها به مسجد ایفا کند.

دسته بندی زیرپورتال: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.