آیین رونمایی از جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران

اهداف برگزاری جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: تبدیل علم به محصول و فناوری برای رفع نیازهای جامعه از جمله اهداف برگزاری جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران به همت دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد و به حمایت سازمان بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد.

 

امیررضا نقش در مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی با قرائت پیام دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، این میزبانی را از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برشمرد.

 

وی با یادآوری تلاش‌های ۹ ماه در کمیته‌های مختلف اجرایی، علمی و پژوهشی درباره برگزاری این جشنواره گفت: امیدواریم در پایان برگزاری این جشنواره، دستیابی به همه اهداف مدنظر و از پیش تعیین‌شده تحقق یابد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد جایگاه کسب‌شده در تولیدات و رشد علمی را از افتخارات کشور در گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: کسب رتبه اول منطقه و رتبه ۱۵ دنیا در تولیدات علمی، ثبت ۳۹۷هزار و ۲۱۲ مدرک علمی در نمایه‌های بین‌المللی، ثبت سریع‌ترین رشد تولیدات علمی در دنیا با تکرار پنج سال و با سرعت ۱۱ برابر متوسط جهان، کسب رتبه نوزدهم در سال ۲۰۱۸ در ارجاع مقالات پراستناد، رتبه دوم دنیا در سلول‌های بنیادی، رتبه ششم دنیا در نانو فناوری، حاصل تلاش و همت جوانان غیور و غیرتمند کشور بوده است.

 

نقش افزود: تبدیل علم و تولیدات علمی به محصول و فناوری برای رفع نیازهای جامعه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره و راهبرد کلان در رویکرد جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

 

وی با بیان اهمیت پرداختن به مباحث فناوری ارزش‌آفرین، این مهم را پاسخگویی به نیاز و مسائل جامعه دانست و گفت: حرکت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور به سمت پژوهش‌های مسئله‌محور، کاربردی و نیازمحور را از رویکردهای مدیریتی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بر استفاده از تولیدات علمی در رفع نیازهای جامعه تأکید کرد و افزود: تجاری‌سازی فقط ۵ درصد اختراعات، از جمله نقاط ضعفی است که باید با بررسی راهکارهای لازم برای اصلاح و افزایش این آمار گامی بلند در رشد و ارتقای علمی، پژوهشی و فناوری کشور برداریم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.