محمد باقری:

کارآمدی و طهارت اقتصادی، ۲ الگوی پیش برنده

رییس بسیج استادان استان اصفهان گفت: رویکرد اساسی و محوری بیانیه گام دوم انقلاب، تبدیل دانایی به توانایی و تاکید بر محور علم و پژوهش است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشورو به نقل از آنا، محمد باقری گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب با بررسی اجمالی موفقیت‌ها و دستاوردها و اقدامات نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته که اساس آن مردم سالاری دینی بود، مردم پایه بودن را محور همه فعالیت ها عنوان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هر جا موفقیت چشمگیری در کشور بود، مردم و جامعه نخبگان ما پایه آن بودند، اظهار داشت: استادان دانشگاه، راه رسیدن به ایران پیشرفته در منطقه را انقلاب بنیادین در ساختار علم و فناوری کشور می‌دانند.

رییس بسیج استادان اصفهان با اشاره به اینکه برای رسیدن به اقتصاد درون‌زا و بروننگر با رویکرد مقاومتی باید دانایی را به توانایی تبدیل کرد، تصریح کرد: استادان و دانشگاهیان باید با توجه به وظیفه خود به دنبال تولید مزیت‌ها و ارزش‌های افزوده اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از راه علم و پژوهش باشند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه نخبگان کشور در این زمینه باید جهادی عمل کنند، اضافه کرد: تبدیل دانایی به توانایی نیاز به پیش نیازهای لازم و استفاده از ظرفیت‌های موجود بویژه در بین جوانان در همه عرصه‌ها دارد.

باقری ادامه داد: اکنون که در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی قرار داریم باید فضایی ایجاد شود که مشکلات و معضلات بخش‌های مختلف توسط استادان و جامعه نخبگان احصا شود و با استفاده از نتیجه پژوهش‌ها و اقدامات علمی، آنها را حل کرد.

وی با بیان اینکه استادان این زیرساخت‌ها را می‌توانند فراهم کنند، اضافه کرد: برای این کار نیاز به همراهی و کارآمدی اقدامات مجموعه‌های تصمیم‌گیر است و باید از نیروهای جوان انقلابی و فعال به خوبی استفاده کرد.

رییس بسیج استادان اصفهان با اشاره به اینکه تغییر سبک زندگی برخی کارگزاران در سال‌های اخیر باعث تلقی‌های نادرست در برخی ادوار و ایجاد مشکلاتی در کشور شد، تصریح کرد: کارآمدی و طهارت اقتصادی، ۲ الگوی پیش برنده و حرکت به سمت آنها ضروری است.

وی اضافه کرد: اجزای اجرایی کشور باید درباره عملکرد و اقدامات خود پاسخگو باشند و به این سوال که چرا منابع گوناگون کشورمان بصورت خام به فروش می‌رسد پاسخ دهند.

باقری به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان در آغاز دهه پنجم انقلاب اشاره و تاکید کرد: جهادی عمل کردن، توجه ویژه به مردم سالاری و استفاده از نیروهای جوان انقلابی در این راه ضروری است.

حدود چهار هزار و یکصد استاد دانشگاه عضو بسیج استادان استان اصفهان هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در ۴۰ سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌ بینانه به آینده و نقش بی‌ بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.

ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.

 

منبع: روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.