غلامرضا خواجه سروی:

استقلال، آزادی و معنویت اسلامی رکن بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت؛ در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به سه هدف جامعه اسلامی با عنوان استقلال، آزادی و معنویت اسلامی اشاره شده و مهم تلقی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، غلامرضا خواجه سروی در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب که امروز صبح در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد بر آموزش و بررسی بیانیه گام دوم در میان دانشگاهیان و پژوهشکده‌ها تاکید کرد.

وی با اشاره به عنوان فروپاشی جمهوری اسلامی در سخنان پمپئو و جان بولتون گفت؛  این افراد به دنبال تغییر زیرساخت‌های نظام هستند و در چندسال گذشته نیز برخی چهره‌ها پس از حوادث ۸۸ تغییر موضع دادند و نقش اپوزیسیون را بازی کردند و اظهاراتی درباره تغییر نظام به زبان آوردند.

رئیس مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها درباره تئوری فروپاشی جمهوری اسلامی تأکید کرد: این نظریه از زبان بسیاری از افراد داخل کشور زده می‌شود که فروریختن هنجارهای جامعه را دنبال می‌کنند و در این راستا عملیات روانی گسترده‌ای را انجام داده‌اند. شأن صدور بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب این است که به غوغاهای ضدانقلاب پایان دهد و استنادات این بیانیه شواهد عینی و تاریخی دارد.

وی تصریح کرد؛  شهید مطهری در یکی از کتب خود به سه هدف جامعه اسلامی اشاره می‌کند که عبارت‌اند از استقلال، آزادی و معنویت اسلامی که این موارد در بیانیه گام دوم وجود دارد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ایران در بحث استقلال از کشورهای پیشرو در برهه کنونی است گفت؛  استقلال سیاسی هزینه زیادی برای نظام داشته است و در موضوع آزادی نیز دشمنان مدام بر عدم آزادی تأکید دارند اما در بسیاری از موارد آزادی وجود دارد.

خواجه سروی در خصوص اهمیت بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب گفت: باید در پژوهشکده‌ها به این بیانیه به‌صورت دقیق پرداخته شود و دانشگاهیان بیانیه را تبیین کنند. در بیانیه گام دوم انقلاب بحث علم و پژوهش گنجانده شده است اما متأسفانه دستگاه آموزشی و وزارت علوم سرعت رشد علم را کند کرده‌اند و در دولت یازدهم و دوازدهم آموزش عالی اولویت ندارد که باید حرکت جهادی اساتید و دانشجویان برای پیشرفت علم با سرعت زیادی انجام شود و بر اساس بیانیه در موضوع علم و پژوهش منتظر کسی نباشیم.

وی افزود: بحث عدالت و مبارزه با فساد در بیانیه وجود دارد که مقدمه قانون اساسی است و متن مهمی به شمار می‌رود که به دنبال برقراری عدالت اجتماعی است. باید برای ۴۰ سال دوم تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها برنامه داشته باشند و کارهایی که تابه‌حال انجام نشده یا نیمه‌تمام باقی‌مانده را با جدیت پیگیری کنند.

خواجه سروی در پایان تصریح کرد: به مواردی همچون عدالت اجتماعی و معنویت اسلامی به‌صورت دقیق پرداخته نشده است که باید در ۴۰ سال دوم این موارد و موضوعات مهم دیگر عملیاتی و اجرا شود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به سند «دانشگاه اسلامی» توجه کند چراکه در آموزش عالی مورد غفلت واقع شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.