دبیر شورای راهبردی روابط خارجی مطرح کرد؛

انتقادات فرصتی برای گوشزد به عالمان بی عمل است/ کوتاه کردن دست دشمنان در گام دوم انقلاب

دبیر شورای راهبردی روابط خارجی مطرح کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی دست دشمنان را از کشور کوتاه می‌کند و حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید کشور؛ محمدباقر خرمشاد در نشست تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب که امروز صبح در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد؛ گفت؛  بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه حکیمانه کارشده، عبارت‌پردازی شده، سازمان‌دهی شده و هدف‌گذاری شده است و از مجموعه جملات و واژگان و تقسیم‌بندی‌های دقیق تشکیل شده است. این بیانیه نشان می‌دهد که کلامی از حکیم است و سخنان حکمت‌آمیز به‌وفور در آن وجود دارد.

وی افزود؛ در بیانیه گام دوم تأکید شده که جمهوری اسلامی نظامی در مقابل پدیده‌های نوین متحجر نیست و به اصول و مبانی پایبند است. در بیانیه گام دوم بر این موضوع تأکید شده که علی‌رغم درک فاصله بین بایدها و واقعیت‌ها باید به فکر اصلاح وضع موجود نیز باشیم تا فاصله مذکور کمتر شود.

رئیس انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران در خصوص مطالعه تاریخ تصریح کرد؛ در بیانیه گام دوم آورده شده که اگر شناخت و معرفت صحیحی ازاتفاقات گذشته وجود نداشته باشد، اشخاص دروغ‌گو به‌راحتی دست به تحریف تاریخ می‌زنند. همچنین در بیانیه گام دوم آمده است که عدم استفاده از ظرفیت‌های عظیم کشور اشتباه است که راه‌حل این مشکل اعتماد به نیروی جوان است.

خرمشاد افزود؛ گام دوم انقلاب گامی باعظمت‌تر و بزرگ‌تر از گام نخست است و گام دوم با کوتاه کردن دست دشمنان از کشور، حیات نظام اسلامی را تأمین می‌کند. بیانیه گام دوم پشتوانه‌ای برای عملیاتی شدن الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است که می‌تواند نواقص الگو را رفع کند.

وی عنوان کرد؛ بیانیه گام دوم مانیفستی برای اسلام سیاسی است که در مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز قرار دارد که مهم‌ترین اصل حکومت اسلامی، اسلام سیاسی است.

خرمشاد  ادامه داد: بیانیه گام دوم سندی برای روشن‌فکری دینی محسوب می‌شود که این مبحث در حوزه نیز وجود دارد و اشخاصی ازجمله امام خمینی(ره) و شهید مطهری از مصادیق روشن‌فکری دینی در حوزه به شمار می‌روند. بیانیه گام دوم تحلیل واقع‌بینانه و علمی از انقلاب اسلامی را ارائه داده است و برای آینده کشور نسخه‌ای امیدوارانه تنظیم می‌کند.

خرمشاد در پایان خاطرنشان کرد؛ بیانیه گام دوم انقلاب دارای متنی جوانگرا است که راه تحول را به‌وسیله توجه به نسل جوان قلمداد می‌کند و چرخش و گردش نخبگان را تبیین می‌کند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.