دکتر ولایتی

راهبردنویسی برای کشور یک ضرورت است/بهترین افراد برای راهبردنویسی استادان دانشگاه به ویژه بسیجی‌اند

اولین نشست هیأت امنا و شورای علمی ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نخستین نشست هیأت امنا و شورای علمی ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی که در سال جاری و به همت سازمان بسیج اساتید کشور راه اندازی شده است، با حضور اعضای هیأت امنا و شورای علمی این ستاد برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر ولایتی رئیس هیأت امنای ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی چنین ستادی توسط استادان بسیجی دانشگاه‌ها گفت: راهبردنویسی برای دهه‌های آینده کشور، یک ضرورت است و امیدواریم تشکیل این ستاد که متشکل از نخبگان دانشگاهی است، برای تحقق گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام آن را منتشر نمودند، به تحقق تمدن نوین اسلامی کمک کند.

 

در ادامه این نشست دکتر مصطفی مصلح زاده دبیر این ستاد، پیش‌نویس طرح جامع راهبردنگاری را که در نشست‌های مقدماتی آماده شده است، ارائه و مراحل هشت گانه جهت تهیه راهبردهای کلان برای نظام اسلامی را ارائه کرد.

 

دکتر مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز در ادامه با اشاره به اینکه ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی توسط استادان بسیجی و در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، اعلام موجودیت کرد افزود: ما باید پس از سال‌ها سندنگاری و نقشه نویسی، ضمن انجام مطالعات مستمر به مسأله مهم و اصلی تدوین راهبرد در بخش‌های مختلف حکمرانی کشور برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازیم تا سیاست‌های کلان نظام با تغییر دولت‌ها و مدیران ارشد نظام به سادگی دستخوش تغییر نشود.

 

در پایان این نشست نیز پس از طرح نظرات اعضای هیأت امنا و شورای علمی ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی، دکتر ولایتی با اشاره به فعالیت‌های خوب بسیج اساتید در دوره اخیر گفت: دانشگاه بهترین جایگاه برای تدوین راهبرد برای نظام جمهوری اسلامی است که البته باید از ظرفیت سایر مراکز علمی و حوزوی نیز بهره گرفت.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در پایان ابراز امیدواری کرد این نشست‌ها تا زمان تدوین راهبردهای علمی در حوزه های مختلف ادامه یابد.

 

سازمان بسیج اساتید کشور در بهمن ماه سال جاری و در آئین ملّی چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران و در اقدامی مبتکرانه، از ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی رونمائی کرد که مورد توجه نخبگان کشور و کارگزاران قرار گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.