عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف

لزوم تشکیل کمیته‌های مهندسی عمران در رفع خسارات سیل

دکتر محمد سلیمانی در "پویش ملّی حمایت دانشگاهیان ایران از سیل زدگان کشور" بر لزوم تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های عمرانی در مدت زمانی کوتاه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر محمد سلیمانی در نشست پویش ملی حمایت دانشگاهیان ایران از سیل زدگان کشور گفت؛ در حادثه سیل بسیاری از زیرساخت‌ها از بین رفته و ترمیم و بازسازی آن‌ها نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی است. معمولاً در این گونه حوادث محروم ترین قشر جامعه آسیب می بینند. انجام این پویش ملّی در بسیج اساتید قطعاً کمک مؤثری است اما علاوه بر آن، باید کمیته‌های مهندسی عمران در اسرع وقت شکل گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه گفت؛ مانند زمان جنگ پیامدهای اجتماعی این گونه بلایا باید مطالعه شده و رفع گردد و کمیته‌ها و کارگروه‌ها در مدت زمان کوتاهی باید تشکیل شود. هیچ دولتی نمی تواند این حجم آسیب و خسارت را جبران کند.

وی افزود؛ قشر دانشگاهی باید در این امور پیشتاز باشد و تلاشی چند ساله لازم است تا اوضاع مناطق سیل زده به اوضاع عادی بازگردد. در مناطق آسیب دیده از سیل، نیازمند کمک فکری و اشتغال هستیم، ازاین رو در استان‌ها برای بازگشت به زندگی باید برنامه ریزی شود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.