در راستای حمایت از رونق تولید

بازدید اساتید بسیجی کرمان از گروه صنعتی قطعه گستر کرمان

مجموع ظرفيت فعلی توليد ۸۰۰۰ تن انواع ماشين آلات و تجهيزات می‌باشد و اشتغال مستقيم شرکت نيز بالغ بر ۴۰۰ نفر در تخصص‌های مورد نياز صنعت لاستيک و فلز و متالورژی و دفاتر فنی و طراحی و کارشناسی صورت می‌پذیرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کرمان، در راستای آشنایی بیشتر اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان با دستاوردهای صنعتی استان و تلاش در جهت تحقق شعار سال با عنوان رونق تولید؛ اساتید بسیجی استان کرمان از مجتمع صنعتی قطعه گستر استان کرمان واقع در شهرک صنعتی خضراء بازدید کردند.

 

در ابتدای این بازدید محمدرضا نعمت الهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر ضمن استقبال از حضور اساتید بسیجی در مجتمع صنعتی گفت: این گروه با بیش از ٢٠ سال سابقه در طراحی و تولید انواع قطعات لاستیکی صنایع معدنی کشور پیش گام است و در جهت ارتقای توان اجرایی و سطح تکنولوژی خود از چند ماه پیش رایزنی‌هایی را با شرکت فونیکس آلمان شروع کرد و سرانجام موفق شد اطمینان این شرکت را برای آغاز همکاری‌های استراتژیک جلب کند.

 

محمدرضا نعمت‌اللهی افزود: بی‌تردید دستیابی به چنین سطح همکاری با شرکت معتبری چون فونیکس که سابقه‌ای ١١٠ ساله در تولید باکیفیت انواع نوار نقاله‌ها و همچنین ثبت بهترین رکوردهای این صنعت، از جمله طولانی‌ترین و بااستحکام‌ترین نوار نقاله‌های جهان را دارد، افتخاری بزرگ برای این گروه بخش خصوصی و استان کرمان محسوب می‌شود.

 

ایشان در ادامه در ارتباط با تاریخچه و عملکرد مجموعه قطعه گستر توضیحاتی را ارایه نمود. براساس این توضیحات شرکت قطعه گستر در سال ۱۳۷۴تحت شماره  ۳۰۵۸ اداره ثبت شرکت‌های کرمان، توسط گروهی از متخصصين در رشته‌های مختلف صنعتی به منظور توليد قطعات خاص، ترکيبی از لاستيک و فولاد تشکيل گردید. با اجرای این پروژه و توليد قطعات خاص، شرکت توانسته است صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای برای کشور ایجاد نماید و قطعاتی که تاکنون از کشورهای پيشرفته صنعتی از جمله آمریکا و اروپا وارد می‌شده را با همان کيفيت و استانداردها توليد و مضافاً ضمانت‌نامه‌ها و تضمين حسن انجام کار نيز توسط شرکت ارائه گردیده است.

 

شایان ذکر است مشتریان شرکت، گروه وسيعی از صنایع و معادن، از جمله صنعت مس استان کرمان، معادن سنگ آهن، صنایع فولاد، صنایع و کارخانجات سيمان و لاستيک، بوده و مشتریان جدید این گروه صنایع ریلی کشور و صنایع نفت و گاز و پتروشيمی و نيروگاهی می‌باشند بنا به توسعه انجام گرفته و در راستای نيازهای کشور و در دستور کار قرار گرفتن ایجاد و شرایط صادرات محصولات شرکت صنایع لاستيک قطعه گستر کرمان تبدیل به گروه صنعتی قطعه گستر کرمان گردید و تغيير نام نيز در اداره ثبت شرکت‌ها لحاظ گردیده.

 

مجموع ظرفيت فعلی توليد  ۸۰۰۰ تن انواع ماشين آلات و تجهيزات می‌باشد و اشتغال مستقيم شرکت نيز بالغ بر  ۴۰۰ نفر در تخصص‌های مورد نياز صنعت لاستيک و فلز و متالورژی و دفاتر فنی و طراحی و کارشناسی صورت می‌پذیرد و در حال حاضر با یک کارخانه مرکزی ماشين سازی و ساخت تجهيزات فولادی با ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين ماشينکاری  CNC و یک واحد ساخت ابزار و مته‌های صنعتی و دو کارخانه تخصصی لاستيک و پليمر و واحد تخصصی متالورژی و ریخته‌گری فولادهای متنوع که مشتمل بر سه زمين به مساحت تقریبی  ۱۰هکتار و  ۲۰ هزار متر سالن توليد و  ۲۰۰۰ متر ساختمان اداری با ماشين آلات تخصصی می باشد.

 

اساتید بسیجی نیز در ادامه این توضیحات سوالات خود را مطرح نمودند که مدیرعامل مجموعه پاسخ سوالات را شرح داد.

 

همچنین اساتید بسیجی که در رشته تخصصی اقتصاد و صنعت مشغول به تدریس هستند به صورت مجزا با مهندس نعمت الهی صحبت کردند که پس از این همفکری‌ها ایشان از اساتید بسیجی درخواست نمود با حفظ ارتباط با مجموعه طرح ها و ایده‌های خود را در جهت حل مشکلات مجموعه طرح نمایند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.