توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت؛

چاپ و انتشار سیزدهمین نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

سیزدهمین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

 

 این نشریه با هدف دسترسی استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، روزهای چهارشنبه هر هفته در اختیار شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان‌ها، مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

 

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره)، گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خبرها و نکته‌ها، رویدادهای سیاسی و بین‌الملل، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، رویدادهای اقتصادی، یادداشت‌ها و گزارش تحلیلی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در سیزدهمین خبرنامه بصائر است.

 

در بخشی از رویدادهای فرهنگی و اجتماعی سیزدهمین شماره از بصائر آمده است: 

 

ایجاد کمیته‌ای برای نظارت بر عملکرد روسای دانشگاه‌ها

 

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ ابزاری برای نظارت بر عملکرد روسای دانشگاه‌ها وجود ندارد، پیشنهاد ایجاد کمیته‌ای برای نظارت بر عملکرد روسای دانشگاه‌ها را ارائه داد.

 

محمدمهدی زاهدی با بیان این مطلب که هیچ ابزاری برای نظارت بر عملکرد روسای دانشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: باید سازوکار جدیدی در آئین‌نامه مدیریت دانشگاه‌ها برای این موضوع ایجاد شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر، برای انتخاب رئیس دانشگاه شرایط ابتدائی لحاظ میشود که به عنوان مثال، رئیس دانشگاه یک سابقه مشخصی داشته باشد، استادیار بوده و یا در دانشگاه‌های بزرگ دانشیار باشد، ولی به موضوع نظارت بر عملکرد روسای دانشگاه‌ها اشاره‌ای نمی‌شود.

 

وی افزود: روسای دانشگاه‌ها باید در زمانی که انتخاب می‌شوند، برای مسائل پژوهشی، آموزشی، ارتباط با صنعت، رفع نیاز کشور، مقاله‌ محوری در دانشگاه‌ها، تغییر رویکرد هیئت‌های ممیزه دانشگاه‌ها، مباحث فرهنگی، اجتماعی و خیلی مسائل دیگر برنامه عملیاتی ارائه دهند و یک سیستمی باشد که بر این موضوع نظارت داشته باشد.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این کمیسیون آمادگی دارد با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز پژوهش‌های مجلس و هر نهاد دیگری این مشکلات را حل کند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.