به مناسبت روز عفاف و حجاب صادر شد؛

بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان به مناسبت روز عفاف و حجاب

بسیج اساتید استان اصفهان در بیانیه‌ای ضمن اعلام آمادگی اساتید بسیجی جهت حضور علمی در راستای ترویج فرهنگی دینی با نگاه تخصصی، به دستگاه‌های مسئول، اساتید و علما هشدار داد که ادامه وضعیت انفعالی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و بویژه حجاب و عفاف ضربات سنگینی را بر پیکر اجتماع و بویژه جوانان وارد خواهد ساخت.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان در متن این بیانیه آمده است: 

 

حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است. (مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای )

 

در یک نگاه اجمالی به انواع حملات دشمن به حوزه فرهنگ و دین همواره حجاب و عفاف یکی از مهم‌ترین اهداف نظام استکباری جهت ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی بوده است. این محور از دوران کشف حجاب تاکنون به شکل‌های مختلف بر اساس شرایط روز ادامه داشته و هر روز هجمه سنگین‌تر می‌شود. 

 

تاکید علمای دین و بویژه رهبر معظم انقلاب بر حوزه عفاف و حجاب نیز در راستای مقابله با این حمله دشمن می‌باشد. متاسفانه در این حوزه و در این جنگ فرهنگی و این هدف دشمن مانند بعضی از حوزه‌های دیگر علیرغم تبیین روش و منش دشمنان از سوی فرماندهی معظم کل قوا اقدام موثری از سوی مسئولین ذیربط صورت نپذیرفته است و این جبهه با خلا برنامه‌ریزی و اجرای صحیح و درست روبرو بوده است. در آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان تبلیغات، دانشگاه‌ها و حوزهها هیچ برنامه مشخص، منسجم و موثری در۴۰ سال گذشته در این خصوص مشاهده نشده است و حتی گاهی این مهم با حرکت‌ها و برنامه‌های نسنجیده تبدیل به ابزار دشمن در جهت نفوذ بیشتر در تفکر بخشی از مردم و جوانان شده است.

 

ورود به این حوزه نیازمند مطالعات علمی، آسیب شناسی و شناخت دقیق روش دشمن و در نهایت ارائه محصولات فرهنگی مختلف اعم از محصولات فرهنگی، پوشش و لباس و غیره می‌باشد که یک نگاه کلی ضعف در همه حوزه‌های مربوطه به عفاف و حجاب را نشان می دهد.

 

در راستای حفظ و ترویج حجاب آنچه که بیش از همه چیز موثر است همت و نگاه بانوان محترم جامعه اسلامی است. بانوان محترم ضمن شناخت هجمه دشمن و درک صحیح علت اصرار دشمن در این حوزه باید تلاش نمایند که با حفظ عفت خود در جهت ترویج حجاب و عفاف بین نسل جوان تمامی تلاش خود را بکار ببندد و مطیع اوامر ولی امر مسلمین باشند تا در درگاه الهی سربلند بیرون آیند.

 

بسیج اساتید استان اصفهان ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی بعنوان بزرگ‌ترین پاسداران حوزه عفاف و حجاب به دستگاه‌های مسئول، اساتید و علما هشدار می‌دهد که ادامه وضعیت انفعالی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و بویژه  حجاب و عفاف ضربات سنگینی را بر پیکر اجتماع و بویژه جوانان وارد خواهد ساخت و لذا لازمست در این حوزه فعالیت‌های موثری در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب صورت پذیرد. همچنین اساتید بسیجی آمادگی خود را در جهت حضور علمی در راستای ترویج فرهنگی دینی با نگاه تخصصی و تولید محتواها و محصولات فرهنگی اعلام می دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.