در سالروز عفاف و حجاب صادر شد؛

بیانیه معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: زن مسلمان، زن آزاد و مستقل در سراسر دنیا به ویژه ایران اسلامی بر حفظ حجاب، این اصل مهم پای می‌فشارد و هزینه آن را با جان و دل پرداخته و خواهد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، متن بیانیه معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بدین شرح است:

 

در سالروز حادثه تامل برانگیز رژیم فاسد پهلوی در به خاک و خون کشیدن اسوه‌های عفاف و حجاب و به شهادت رساندن مظلومانه اسوه های ایستادگی در مقابل قانون غیرانسانی، غیراخلاقی و استعماری کشف حجاب درحریم امن رضوی و مسجد جامع گوهرشاد، کافی است به زنان هموطن و همه زنان جهان یادآور شویم "چرا حجاب؟".

جدای از مبانی ایمانی، حجاب حصار استواری است که در پناه آن آسودگی حاصل می شود و زن خود را در معرض دست درازی منحرفین جامعه قرار نمی‌دهد و انگشت نما نمی‌شود . حجاب و عفاف در اسلام حدو مرز نمی‌شناسد، چراکه امروز آوازه آن را در کشورهای غیر اسلامی نیز مشاهده می‌کنیم، زمانی که هنرپیشه هالیوودی علی‌رغم از دست دادن شغل خود به حجاب و اسلام رو می‌آورد و رَپِر معروف فرانسوی با وجود هجمه‌های شدید از سوی شبکه‌های مجازی به خاطر حقیقت نهفته در اسلام حجاب را با هیچ چیز عوض نمی‌کند، متوجه می‌شویم که فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی چگونه غرب را احاطه كرده است.

 

 بنیانگذار انقلاب فرمودند " حجابی که اسلام قرار داده است، برای حفظ ارزش‌ها ست. برای این است که ارزش هایی که ممکن است به واسطه وسوسه‌های شیطانی با دست های فاسد استعمار و عمال استعمار پایمال گردد زنده بشود ". ( صحیفه امام، ج۱۹، ص۱۸۵)

و نیز رهبر فرزانه حضرت امام خامنه‌ای می‌فرمایند: حجاب مایه‌ی تشخص و آزادی زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ی مادیگرایان، مایه‌ی اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجابهای خود، با عریان کردن آن چیزی که خدای متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را کوچک میکند، خودش را سبک میکند، خودش را کم‌ارزش میکند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه‌ی آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ی حجاب تشکر کرد؛ این جزو نعمت‌های الهی است.۱۳۹۱/۰۲/۲۳

در هفته حجاب و عفافی که پشت سر گذاشتیم در نقاطی از کشور عزیز میهمان شهیدان دفاع مقدس بودیم شهیدانی که پیکرهای مطهرشان پس از سال‌ها در خاک وطن آرام گرفت. در وصیت نامه‌های شهدا چقدر به حجاب تاکید شده بود ؟ آرمان شهدا را فراموش نکنیم.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام هفته عفاف و حجاب، اعلام می‌داریم زن مسلمان، زن آزاد و مستقل در سراسر دنیا بویژه ایران اسلامی بر حفظ این اصل مهم پای می‌فشارد و هزینه آن را با جان و دل پرداخته و خواهد پرداخت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.