به مناسبت هفته عفاف و حجاب صادر شد؛

بیانیه عفاف و حجاب بسیج اساتید استان البرز

بسیج اساتید دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان البرز به مناسبت هفته عفاف و حجاب بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان البرز، در متن این بیانیه آمده است:

مسأله سبک زندگی، یکی از کلیدی‌ترین ارکان شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی و یکی از توصیه‌های هفتگانه مقام معظم رهبری (مدظله) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. در بین موضوعات متکثر این حوزه، مسأله عفاف و حجاب از موضوعات بسیار مهمی است که به خوبی می‌تواند نشان‌دهنده هویت عفیفانه مسلمین به خصوص بانوان مسلمان باشدحجاب اسلامی جزء ضروریات دین و مورد عنایت صریح آیات قرآن کریم و سخنان ارزشمند حضرات معصومین(علیهم السلام) می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزش‌گذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.

 

حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند. در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

 

دیروز مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و خواهران ماست.

 

نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها، و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند .

 

بسیج اساتید دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان البرز ضمن گرامیداشت هفته حجاب وعفاف اعلام می‌دارد: همه‌ی دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی کشور موظفند در محیط‌های علمی آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی ، این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند.

 

رسانه‌ها و صدا و سیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه با برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های تخصصی با اولویت کرسی‌های آزاد اندیشی و تریبون‌های آزاد تلاش کنند و آن دسته از برنامه‌هایی که به هر نحوی در راستای تقدس‌زدایی از فرهنگ عفاف و حجاب گام بر می‌دارد را حذف کند.

 

دستگاه محترم قضایی و نیروی محترم انتظامی نیز به عنوان حافظان و حارسان دفاع از سلامت جامعه در راستای اعتلای این فرهنگ مقدس در سطح جامعه با هنجارشکنان و کسانی که دانسته یا ندانسته به عملی شدن نقشه‌های شوم دشمن در داخل کشور کمک میکنند برخورد جدی و قاطع داشته باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.