در راستای حمایت از رونق تولید صورت گرفت؛

نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید استان کرمان با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان

دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان ابراز امیدواری کرد کارگروهی متشکل از اساتید بسیجی در جهت ارزیابی حیطه‌های مورد نیاز تولید در استان کرمان و رفع موانع آن تشکیل گردد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کرمان، در این نشست که با میزبانی بسیج اساتید استان کرمان و با حضور مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان در محل سازمان بسیج اساتید استان کرمان برگزار شد، به مساله مهم حمایت از رونق تولید با استفاده از ظرفیت اساتید بسیجی پرداخته شد.

 

در ابتدای این نشست دکتر محمود بابایی ضمن خیرمقدم به مهندس غفاری و همکاران جهت حضور در این جلسه، حمایت از رونق تولید و اجرایی شدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در زمینه حمایت از تولید و عملیاتی نمودن الگوی اقتصاد مقاومتی را با بهره‌مندی از ظرفیت سرشار اساتید بسیجی لازم و ضروری دانست.

 

 وی ضمن اعلام آمادگی اساتید بسیجی استان کرمان در کمک به رونق تولید، فراهم شدن زمینه‌های تحقق این مهم را از مهندس غفاری خواستار شد.

 

در ادامه مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان از دعوت بسیج اساتید و فراهم نمودن فضای نشست تعاملی قدردانی نمود و این را یک فرصت سازنده در راستای رونق تولید ارزیابی نمود.

 

وی ابتدا با ارائه یک تاریخچه از شکل‌گیری و فعالیت شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان، گزارشی از تعامل این مجموعه با اساتید دانشگاه در قالب طرح کارگاه‌های آموزشی بیان نمود.

 

مهندس غفاری نیاز به آموزش‌های جدید و به روز را بسیار ضروری ارزیابی نمود و حضور اساتید بسیجی در ارائه این آموزش‌ها و برگزاری کارگاه‌های تخصصی را برای صاحبان صنایع با اهمیت دانست.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان بحث تجربه اندوزی را یک موضوع مهم بیان نمود که در کنار آموزش فرصت متعالی برای حضور و ارائه مسایل تخصصی اساتید بسیجی است.

 

وی در این قالب بازدیدهای علمی اساتید را زمینه ساز اخذ تجربه عملیاتی و مدیریتی و انتقال تجربه و دانش تلقی کرد و حضور اساتید بسیجی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را مهم دانست.

 

مهندس غفاری مهم‌ترین چالش صنایع کوچک را مدل تامین مالی دانست و وابستگی صاحبان صنایع به بانک‌ها را یک آسیب بزرگ ارزیابی نمود.

 

غفاری همچنین بحث توسعه بازار و مدل‌های طرح شده در این زمینه را نیازمند یک آسیب شناسی علمی و دانشگاهی دانست و  تاسیس کلینیک‌های تخصصی مانند کلینیک صنعت را در جهت مسئله‌یابی بسیار راهگشا عنوان کرد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان، نیاز به حضور اساتید بسیجی را در دو حوزه مهم ارزیابی نمود: ۱. بحث آموزش: بهره‌مندی از توان علمی - آموزشی اساتید بسیجی در قالب برگزاری کارگاه‌های تخصصی و بازدیدهای علمی  برای صاحبان صنایع ۲. انجام پروژه‌های تحقیقاتی با رویکرد حل‌المسائلی در راستای آسیب‌شناسی موانع تولید در مجموعه‌های صنعتی و حل این مشکلات.

 

غفاری همچنین وعده داد بسترهای مناسب حضور و فعالیت علمی و عملیاتی اساتید را در جهت حل مسائل و تجربه اندوزی در محیط تولید را فراهم آورد.

 

در ادامه این نشست دکتر نورالله صالحی معاون علمی و پژوهشی بسیج اساتید استان کرمان ضمن قدردانی از زحمات مهندس غفاری و همکاران ایشان در جهت رونق تولید؛ تاکید کرد: در بحث تامین مالی بسیار نکته مهمی بیان شد زیرا عموما صاحبان صنایع به سمت بانک‌ها می‌روند که این درست نیست و می‌توان با آموزش فرآیندهای اقتصادی جذب سرمایه این مشکلات را مرتفع نمود.

 

دکتر تابلی معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید کرمان نیز حضور اساتید بسیجی را در بحث آموزش و سرمایه‌گذاری از ملزومات این همکاری دانست.

 

دکتر مسلمی استاد سیاستگذاری عمومی و از اعضای شورای تخصصی سازمان نیز بررسی برنامه‌ها و رویکردهای دقیق و محاسبه شده را در راستای شناسایی بازارهای کشورهای همسایه مهم و ضروری بیان نمود.

 

در پایان این نشست دکتر محمود بابایی سرپرست سازمان بسیج اساتید استان کرمان مجددا ضمن قدردانی از حضور مهندس غفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمان و همکاران در این جلسه ابراز امیدواری کرد کارگروهی متشکل از اساتید بسیجی در جهت ارزیابی حیطه‌های مورد نیاز تولید در استان کرمان و رفع موانع آن تشکیل گردد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.