یادداشت دکتر ایرج مزارعی؛

مروری بر تاریخ آغاز جریان مقاومت اسلامی با شهادت ریسعلی دلواری

فرزند جنوب ایران و استان بوشهر شهید ریسعلی دلواری شهیدی است که به جهت نقش برجسته آن در مبارزه با استکبار جهانی تاریخ شهادت آن بنام روز ملی مبارزه با استکبار و استعمار در تقویم ملی ایران ثبت شده است.

به گزارش روبط عمومی بسیج اساتید استان بوشهر، در متن یادداشت دکتر ایرج مزارعی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسایل امنیت ملی در بزرگداشت شهید ریسعلی دلواری آمده است:

 

کشور انگلیس ۴ بار از طریق خلیج فارس به استان بوشهر تجاوز کرده است که در هر چهار تجاوز با شکست  ذلیلانه و محقرانه مواجهه شده است، که البته اوج آن به مبارزه مقتدرانه شهید ریسعلی دلواری برمی‌گردد که در آن نبرد، شهید ریسعلی موفق می‌شود با استمداد از فتوای علما و مراجع دینی وقت، ضربه سختی به متجاوزان انگلیسی بزند و با کشتن حدود ۵ هزار نیروی انگلیسی در حدود ۷ سال برای همیشه خیال حمله نیروهای متجاوز در خلیج فارس در حمله به بوشهر را دفن نماید.

 

این درخت تنومند مقاومت،  استبدادستیزی،  ضد استعماری و وطن پرستی که با خون شهید ریسعلی دلوار آبیاری شد ، در رگ و خون کل مردمان استان بوشهر ساری است، بطوری که اوج آن را در طول دفاع مقدس و در مبارزه رو در رو با امپریالیسم جهانی آمریکا دیدیم. نبردی که در آن شهید مهدوی و هم‌رزمانش توانستند هیمنه و هژمونی آمریکا را بشکنند و با انهدام بالگرد سوپر کبری آمریکا، متجاوزان به حریم آب‌های ایران اسلامی را برای همیشه در دریا غرق کردند.

 

 بله خون رئیسعلی دلواری همچنان در رگ و پوست فرزندان بوشهر در حال حرکت و شناور است و هر روز هم این جوشش پررنگ‌تر از گذشته می‌شود بطوری که می‌توان به دستگیری شناور جنگی آمریکا در همین چند سال گذشته توسط دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه  بوشهر اشاره کرد که این حافظان حریم دریایی کشور توانستند با  اقتدار و قدرت دریایی خود و اسارت ۱۰ تکاور دریایی ارتش آمریکا ، بار دیگر همینه استعمارگر جهانی یعنی آمریکا را لگدمال کنند.

 

مروری بر تاریخ آغاز جریان مقاومت اسلامی با شهادت ریسعلی دلواری

 

بدون شک این اقتدار و مقاومت فرزندان ایران اسلامی امروز مرهون خون شهیدانی چون ریسعلی دلواری و مهدوی و سایر شهدای انقلاب اسلامی می‌باشد که چنان موقعیت استراتژیکی برای کشورمان فراهم کرده است که بدون اغراق باید گفت هم‌اکنون امنیت کامل خلیج فارس بدست فرزندان ایران عزیز می‌باشد و هر تحرک و فعل و انفعالی بدون هماهنگی با دریادلان ایرانی بی‌فایده است.

 

بنابراین بی جهت نیست اگر اذعان نماییم که " گفتمان جریان مقاومت "  امروز در ایران و منطقه خلیج فارس مرهون سردار مبارزه با زیادخواهی و استعمار ستیزی،  شهید ریسعلی دلواری است که با مجاهدت و مقاومت خود اقتدار خاصی به کشورمان داده‌اند،  تا آنجا که ایران را به کشوری قدرتمند در بعد ژئوپلتیکی ، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی  در منطقه خلیج فارس تبدیل کرده‌اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.