بيانيه کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در حمايت از دكتر ولايتي

استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ، در بیانیه‌ای حمایت خود را از از مواضع انقلابی دکتر ولایتی دکتر ولایتی اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن بیانیه اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اردبیل به شرح زیر است:

 

از دانشگاه باید سرنوشت یک ملت تعیین شود. دانشگاه خوب یک ملت را سعادتمند می کند و دانشگاه غیر اسلامی، دانشگاه بد یک ملت را به عقب می زند. ( حضرت امام ره)

 

این سخن حضرت امام خمینی (ره) اهمیت و جایگاه والای دانشگاه را در جامعه نشان می دهد. رسالتی که دانشگاهیان دارند و مسئولیتی که عهده دار هستند همان انسان سازی، استقلال، تربیت نسل انقلابی جوان و متخصص بدون وابستگی به بیگانه و حفظ، تداوم و اعتلای انقلاب اسلامی است که در بطن سخنان آن حضرت در مورد دانشگاه جای گرفته است.

 

دکتر علی اکبر ولایتی شخصیت وارسته، دانشمندی انقلابی، متخصص و متبحر در حوزه‌های خاص و مختلف می باشند که به دلیل دغدغه هایی که نسبت به آموزش عالی و تربیت نیروهای ارزشی و انقلابی متخصص در حوزه های علمی و پژوهشی و فرهنگی کشور دارند از زمان حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان رئیس محترم هیئت مؤسس و امناء دانشگاه آزاداسلامی، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را در حوزه پیشرفت و تولید علم و نظام آموزش عالی دنبال می‌کنند و در این راه قاطعانه با افرادی که صلاحیت ندارند و از رانت هایی استفاده می کنند و یا این مجموعه را به جولانگاه سیاسی خود تبدیل کرده اند برخورد نموده اند ودر این خصوص با هیچ کس تعارفات سیاسی یا اخلاقی و حزبی نداشته و ندارند.

 

 از سوی دیگر با برخی هجمه های ناجوانمردانه و غیر اخلاقی از سوی عده ای منفعت طلب که در دانشگاه ریشه دارند و منافع خود را در خطر می بینند، مواجه شده اند که ما استادان بسیجی به این عده که بدنبال تضعیف کردن دانشگاه و زیر سوال بردن نیروهای ارزشی، انقلابی و علمی هستند، هشدار می دهیم، کنار بروند تا دانشگاه آزاد اسلامی در ریل پیشرفت و تعالی و حرکت های انقلابی در ایجاد مکان علمی امن و مطمئن و حمایت از نیروهای مومن، دانشمند و بابصیرت گام‌های استوارتری بردارد.

ما استادان بسیجی حمایت قاطع خود را از مواضع انقلابی دکتر ولایتی رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد بستر مناسب در این مجموعه که یقیناً برکات و ثمرات بی‌شماری از جمله تربیت دانشجو و استادان انقلابی را در پی خواهد داشت، اعلام می کنیم و برای حلّ مسائل و مشکلات دانشگاه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.