رحیم‌پور ازغدی:

محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است

حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر‌الدین طوسی گفت: اساتید انقلابی پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر باشند زیرا سکوت باعث نابودی انقلاب می‌شود و محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران که با شعار «دانشگاه عاشورایی، تولید اندیشه انقلاب» در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر‌الدین طوسی برگزار شد، با اشار به انتخاب این شعار برای گردهمایی گفت: در تاریخ جهان سال‌ها نزاع بین انقلابیون و به ویژه جریان‌ها چپ انقلابی با دانشگاه وجود داشته است، برای اینکه انقلابیون معتقد بودند دانشگاه نمی‌تواند تولید کننده فرهنگ انقلابی باشد و محصول آن ادامه تسلط طبقه حاکم خواهد بود اما انقلاب اسلامی این تفکر را تغییر داد.

 

وی تاکید کرد: اساتید انقلابی پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر باشند زیرا سکوت باعث نابودی انقلاب می‌شود و محافظه‌کاری قتلگاه انقلاب است.

 

رحیم پور ازغدی با قابل توجه دانستن نسبت انقلاب اجتماعی بزرگی مانند انقلاب اسلامی ایران با دانشگاه و علم ادامه داد: عاشورا کارآمدترین دانشگاه جهان است؛ هیچ دانشگاهی نمی‌توان یافت که اینگونه هزاران درس ارائه کند و چندین میلیون انسان را تربیت کند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عاشورا بعد از ۱۴۰۰ سال، همچنان نظام‌های طاغوتی را زیر سوال می‌برد و سبب بروز انقلاب‌هایی در کشورهای مختلف شده است.

 

 

در این همایش که اهداف و برنامه‌های سازمان بسیج اساتید در دوره تحولی جدید تبیین و تشریح شد، فرهاد یزدان‌دوست، رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: اساتید تلاش کنند بین دانشجویان و خودشان فاصله ایجاد نشود.

وی افزود: زمانی امام خمینی(ره) ارتش ۲۰ میلیونی را مطرح کردند اما اکنون در یک همایش اربعین حسینی ۲۰ میلیون نفر حضور پیدا می‌کنند و ظرفیت فعلی بسیج چندین برابر است.

 

گفتنی است در ادامه این همایش از مسئولان بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران بزرگ که دوره مسئولیت آنها به پایان رسیده است، تقدیر شد.

 

در این همایش که همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد از ‎شهره پیرانی، همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد دانشمند هسته‌ای ترور شده و زهرا کاوه، فرزند سردار شهید محمود کاوه نیز تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.