مسئول بسیج اساتید استان اردبیل:

شهدای علم و فناوری نقش به سزایی در پیشبرد اهداف انقلاب دارند /جنگ نرم اقتصادی، نیازمند اثرگذاری همه متخصصین است

مسئول بسیج اساتید استان اردبیل با بیان اینکه شهدای علم و فناوری در کمک به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش به سزایی ایفا کردند، گفت: اکنون زمان اثرگذاری همه اساتید و متخصصین علمی و اجرایی در تمام زمینه‌ها در مقابله با جنگ نرم اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر مرتضی ابراهیمی در یادواره پنج شهید دانشجوی شهرستان مشگین شهر وظیفه مردم در قبال شهداء را یادآور شد و گفت: الگو گرفتن از این بزرگواران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان جامعه کوچکترین کاری است که می‌توانیم در این راستا انجام دهیم.

 

وی به راهکار‌های در امان ماندن جوانان از دام شیاطین اشاره کرد و گفت: آن چیزی که جوانان ما را در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان بیمه می‌کند الگو پذیری از شهدا با تبیین راه و رسم و شیوه زندگی این بزرگواران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

ابراهیمی به روحیه شهادت طلبی رزمندگان اسلام اشاره کرد و گفت:اگر این روحیه از گذشته تا به امروز زنده نبود به طور قطع با دسیسه‌ها و توطئه‌هایی که دشمنان اسلام چیده بودند، هیچ اثری از انقلاب باقی نمی‌ماند.

 

وی گفت: به برکت خون پاک شهیدان، رهبری امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و وحدت و بصیرت مردم دست به دست هم داد تا انقلاب بماند و روز به روز نیرومندتر شود.

 

مسئول بسیج اساتید استان اردبیل در ادامه سخنان خود ضمن معرفی شهدای علمی به عنوان نمونه کامل از یک انسان تاثیر علمی و فرهنگی و امنیتی و فناوری آنان را در تعالی ایران اسلامی یادآور شد و گفت: شهدای علم و فناوری در کمک به پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و کمک به اعتلای کشور نقش به سزایی ایفا کردند.

 

ابراهیمی به جنگ اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: این جنگ قدم فراتر از علم اقتصاد گذاشته و اینکه متخصصین علم اقتصاد به تنهایی می‌توانند به مقابله با جنگ اقتصادی پرداخته و آن را هدایت و مدیریت کنند، جای بسی تأمل دارد، در نتیجه اکنون زمان اثرگذاری همه اساتید و متخصصین علمی و اجرایی در تمام زمینه‌ها در مقابله با جنگ نرم اقتصادی است؛ چراکه در جنگ نرم دشمن دیدیم تلاش‌های جمعی اساتید مکتبی در عرصه‌های مختلف توانست بخشی از مشکلات را مرتفع کند و امروز نیز حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم؛ عزم ملی و تلاش جمعی اساتید انقلابی را در تبیین شعار سال برای آحاد ملت به ویژه دانشجویان عرصه علم و فناوری می‌طلبد.

 

وی تصریح کرد: از همه متخصصین، اساتید و اقتصاددانان انتظار می‌رود که در تبیین هرچه عمیق‌تر مؤلفه‌های جنگ نرم و سخت اقتصادی قدم برداشته و امسال که سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته، با همکاری مردم و ایجاد گفتمان غالب در جامعه، یکی پس از دیگری سنگر‌های اقتصادی را فتح کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.