توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت؛

چاپ و انتشار بیست‌ و چهارمین نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

بیست‌ و چهارمین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

 

این نشریه با هدف دسترسی استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، روزهای چهارشنبه هر هفته در اختیار شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان‌ها، مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

 

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره)، گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خبرها و نکته‌ها، رویدادهای سیاسی و بین‌الملل، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، رویدادهای اقتصادی، یادداشت‌ها و گزارش تحلیلی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در بیست و چهارمین خبرنامه بصائر است.

 

در بخشی از خبرها و نکته‌های بیست و چهارمین شماره از بصائر آمده است:

در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل ترامپ هر چه شایسته خودش بود به ایران نسبت داد

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد و در بخشی از این سخنرانی گفت: " آینده متعلق به طرفداران جهانی شدن نیست، آینده متعلق به وطن دوست آن است".

 

ترامپ در این سخنرانی درباره دستاوردهای ادعایی خود در داخل آمریکا هم صحبت کرد و گفت که میزان بیکاری در کشورش کاهش یافته است.

 

رئیس جمهور آمریکا همچنین بار دیگر خاطر نشان کرد که متحدان این کشور باید سهم خودشان از مسائل دفاعی را پرداخت کنند.

 

ترامپ در این سخنرانی ایران را " کشور پیشگام در حمایت از تروریسم " خواند و مدعی شد که ایران یکی از بزرگترین چالش‌ها را برای ملل صلح دوست دنیا ایجاد کرده است.

 

او گفت: " یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیتی پیش روی ملل صلح دوست، رژیم سرکوبگر ایران است. کارنامه این رژیم در مرگ و نابودی برای همه شناخته شده است".

 

وی اضافه کرد : " ایران تنها کشور پیشرو در حمایت دولتی از تروریست است که سران ایران در حال شعله‌ور کردن آتش جنگ‌های غم انگیز دستوری یمن هستند" .

 

ترامپ همچنین مدعی شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای است او گفت: " هرگز نباید اجازه داد این اتفاق بیفتد. من برای متوقف کردن مسیر حرکت ایران به سمت سلاح‌های هسته‌ای، ایالات متحده را از توافق هسته‌ای وحشتناک ایران خارج کردم. زمان کمی از این توافق مانده و این توافق اجازه بازرسی از سایت‌های مهم را نمی‌دهد و موشک‌های بالستیک را در بر نمی‌گرفت."

 

ترامپ گفت: " ما بعد از برجام تحریم‌های اقتصادی شدیدی علیه این کشور اعمال کردیم. رژیم ایران با امید به رها کردن خودش از زیر فشار تحریم‌ها به تشدید خشونت و ستیزه‌جویی‌های بدون تحریک قبلی روی آورده است".

 

رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش در واکنش به حمله ایران به تاسیسات نفت عربستان سعودی اقدام به اعمال " شدیدترین این تحریم‌ها" علیه بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی این کشور کرد.

 

وی اضافه کرد: "همه کشورها و ظیفه دارند اقدام کنند. هیچ کشور مسئول نباید از خونریزی‌های ایران حمایت کند تا زمانی که رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه داشته باشد. تحریم‌ها رفع نمی‌شوند و تشدید می‌شوند".

 

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: " آمریکا آماده دوستی با همه کسانی است که حقیقتاً به دنبال دستیابی به احترام هستند. بسیاری از نزدیکترین دوستان امروز آمریکا، زمانی بزرگترین دشمنان ما بودند. ایالات متحده هیچ اعتقادی به دشمن دائمی نداشته است. ما شریک می‌خواهیم، نه دشمن. آمریکا می‌داند در حالی که همه می توانند جنگ بیفروزند، فقط شجاع ترین‌ها می‌توانند دنبال صلح باشند."

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.