تدریس سکولاریسم با مشق توهین به زائرین اربعین/ در دانشگاه‌های بوشهر چه خبر است؟

استاد یکی از دانشگاه‌های بوشهر در مقابل درخواست دانشجویان برای تنظیم برنامه‌ریزی درسی متناسب با پیاده‌روی اربعین، گستاخانه مخالفت کرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان بوشهر، در سال‌های اخیر روند تسهیل شرایط شرکت در پیاده‌روی اربعین رو به رشد است تا جایی که وام قرض‌الحسنه و صدور روادید به مراتب راحت‌تر از سال‌های قبل و حذف ویزا را می‌توان از جمله این اقدامات نام برد.

 

 

از جمله اقشاری که همواره پای ثابت این همایش عظیم جهانی هستند، دانشجویانی‌اند که در سال‌های اخیر به صورت کاروان‌های دانشجویی از طرف دانشگاه اعزام می شوند.

 

در سال‌های گذشته در برخی نهادهای اداری و آموزشی به این مر مهم اهمیت چندانی داده نمی‌شد تا جایی که به هر نحو ممکن در مقابل اعزام دانشجویان کارشکنی‌هایی صورت می گرفت.

 

این کارشکنی‌ها ادامه پیدا کرده تا جایی که یا با اعلام امتحانات میان ترم در ایام اربعین یا بیان نظریاتی بنیادین در تقابل با اندیشه اسلام ناب، به تغییر دیدگاه دانشجویان بپردازند.

 

روزهای گذشته در یکی از دانشگاه‌های بوشهر شاهد بیان مطالبی از زبان یکی از اساتید در تقابل با حضور دانشجویان در پیاده روی اربعین و تنظیم برنامه درسی و امتحان میان ترم در ایام اربعین بوده‎‌ایم.

 

بروید نمره‌تان را از امام حسین بگیرید!

وقتی هم که استاد با اعتراض دانشجویان مواجه می‌شود، با جمله "بروید نمره‌تان را از امام حسین بگیرید" به درخواست دانشجویان گستاخانه پاسخ می‌دهد.

 

این اقدام در صورتی است که وزارت‌های متولی آموزش عالی، غیبت‌های اساتید و دانشجویان را برای حضور در راهپیمایی اربعین موجه اعلام کرده‌اند.

 

درکنار این امر، حذف ویزا برای سفر به عراق در ایام اربعین، مزید بر علت شده که آمار استقبال دانشجویان برای شرکت در سفر زیارتی اربعین افزایش یابد.

 

یا در دانشگاهی دیگر استاد کلاس مطالبی مبنی بر جدایی دین از متن زندگی انسان و شخصی بودن دین و مطالبی خلاف واقعیات از دیدگاه‌های اسلام بیان کرده است.

 

حال باید دید که اساتید دانشگاهی با توجه به اعلام موجه بودن حضور دانشجویان در پیاده روی اربعین، با چه مجوزی و با چراغ سبز چه مسئولی در دانشگاه‌های خود دست به چنین اقداماتی می زنند.

 

یا اساتیدی که مبادرت به بیان نظریات متفکران مکاتب معلوم الحال غربی در کلاس‌های درس دانشگاه‌های جمهوری اسلامی می‌کنند، پشتشان به کجا گرم است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.