توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت؛

چاپ و انتشار بیست‌ و هشتمین نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

بیست‌ و هشتمین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

 

این نشریه با هدف دسترسی استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، روزهای چهارشنبه هر هفته در اختیار شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان‌ها، مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌ها و استادان دانشگاه‌های سراسر کشور قرار می‌گیرد.

 

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره)، گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خبرها و نکته‌ها، رویدادهای سیاسی و بین‌الملل، رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، رویدادهای اقتصادی، یادداشت‌ها و گزارش تحلیلی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در بیست وهشتمین خبرنامه بصائر است.

 

در بخشی از خبرهای فرهنگی و اجتماعی بیست و هشتمین شماره از بصائر آمده است:

 

حمایت اوقاف از پروژه‌های علمی و طرح های دانش بنیان

 

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: موقوفات حوزه دانش بنیان بسیار ارزشمند و مهم است و اوقاف از پروژه‌های علمی حمایت می‌کند.

 

وی افزود: اوقات می‌تواند به پروژه‌هایی که نمونه سازی می شود و سپس به مرحله تکثیر موقت، تکثیر جمعی و  بازاریابی می رسد کمک کند و در کل پروژه های با نفوذ اجتماعی بالا مورد حمایت قرار می گیرد.

 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با  اشاره به مشارکت اوقاف در چنین طرح اجتماعی گفت: حمایت از موتورسیکلت برقی را در برنامه داریم که با ثمر دادن این پروژه‌ها صرفه جویی زیادی در مصرف کلان‌شهرها خواهیم داشت.

 

خاموشی اضافه کرد موتورسیکلت‌ها نقش زیادی در آلودگی هوا دارند که با طرح برقی کردن موتورسیکلت ها جریان آلودگی هوا تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و اگر دولت مجلس شورای شهر و شهرداری نیز از این حرکت حمایت کنند در مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا رقم‌های کلانی صرفه جویی خواهد شد.

 

وی بیان کرد: در زمینه تولید بذر گلخانه‌ای با دانشگاه آزاد همکاری داریم و در این زمینه  ۸۰۰ میلیون بذر صیفی جات گلخانه‌ای و چند میلیارد بذر برای فضای باز لازم داریم که این طرح در حال تحقیق بوده و بازار خارجی نیز به این سمت آمده است.

 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در پایان خاطرنشان کرد در ماه ربیع الاول چندین پروژه علمی پژوهشی رونمایی می‌شود و هدف ما این است که از پروژه هایی که برای توسعه وقف در امور اجتماعی و علمی تلاش می‌کنند حمایت کنیم.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.