نقدی بر یک سفر؛

نامه سرگشاده جنبش استادی استان کرمان به رئیس جمهور

اکنون علی رغم اینکه در سال ششم از دوره ریاست جمهوری حضرتعالی هستیم همچنان شاهد وعده‌های انتخاباتی از سوی شما و همراهانتان در سفرهای استانی هستیم، همان شعارها و دوقطبی‌سازی‌های انتخاباتی تکراری.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان کرمان، در متن نامه جنبش استادی استان کرمان به رئیس جمهور آمده است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب آقای حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اسلامی

 

با سلام و احترام

 

تلاش داشتیم که پیش از سفر استانی حضرتعالی به استان کرمان، نامه‌ای تحت عنوان درخواست‌ها و مطالبات مردمی از زبان نخبگان، بنگاریم اما با توجه به حجم مطالبات عملی نشده (خصوصا در مورد جنوب استان و وعده‌هایی که وزیر بهداشت به نمایندگی از دولت داده بودند)، همّ خود را بر این نهادیم تا نظاره‌گر بیرونی این سفر استانی باشیم. اما متاسفانه حواشی بسیار متعددی و تکان دهنده‌ای بوجود آمد که نتوانستیم از کنار آن راحت عبور کنیم و بی تفاوت بودن در قبال آن را بدور از خصلت انسانی و خوی تعالی جوی بشر می‌دانیم.

 

در عین حال بدلیل تعدد موارد، تنها به چند موضوع محوری اکتفا نموده وخواهان آنیم که مطالبات مطرح شده را با شفافیت مورد ادعای خود پیگیری نمایید و نتیجه را برای روشن شدن افکارعمومی بیان کنید:

 

۱- چرا باید رئیس جمهوری قانونی، در یک نظام سیاسی، به پناهگاهی برای مفسد اقتصادی آن نظام سیاسی تبدیل شود؟ پناه دادن به شخصی که محکوم شده و باقرار وثیقه میلیاردی آزاد است به چه معناست؟ این تناقض رفتاری، دهن کجی صریح به قانون اساسی‌ای محسوب می‌شود که حضرتعالی باید محافظ و صیانت کننده از آن باشید.

 

۲- چرا سفر رئیس جمهور ایران اسلامی به استان کرمان بازهم مانند گذشته به صورت گزینشی و تشریفاتی برگزار شد؟ منظور از برخورد گزینشی، انتخاب افرادی که پای سخنان رئیس جمهور نشستند نیست! منظور برخورد خشن با پلاکاردهای انتقادی و مطالبه جویانه نیست! منظور مدیریت واحد تکبیرها و شعارها در زمان سخنرانی رئیس جمهور نیست! منظور این است که چرا رئیس جمهور خود شخصا به جنوب استان کرمان سفر نکرد و بازهم از استان پهناور کرمان تنها زادگاه مرحوم هاشمی رفسنجانی دیده شد؟ چرا برخورد با محرومین جنوب استان به قدری توهین آمیز بود و نمایندگان نامناسبی مانند گذشته به این مناطق فرستاده شد که حتی صدای نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن حوزه انتخابیه را نیز در آورد؟ مردم جنوب استان کرمان جزو وفادارترین و صبورترین مردم ایران محسوب می‌شوند و در عین همه سختی‌ها و ناملایمات همیشه در صحنه جانفشانی برای نظام حاضر بودند و هستند.

 

در سفر گذشته استانی شما به استان کرمان، تعداد زیادی طرح برای بهبود زندگی مردم این منطقه داده شد که قرار بود در این سفر مورد بهره برداری قرار بگیرند. اما اکنون علی‌رغم اینکه در سال ششم از دوره ریاست جمهوری حضرتعالی هستیم همچنان شاهد وعده های انتخاباتی از سوی شما و همراهانتان در سفرهای استانی هستیم. همان شعارها و دوقطبی‌سازی های انتخاباتی تکراری. مناسب‌تر نبود ریاست جمهوری شخصا از این مناطق بازدید می‌کردند و حضورا این ولی نعمتان حقیقی را زیارت می‌نمودند و پاسخگوی وعده‌های سفر دور قبل نماینده خودشان به این منطقه (وزیر بهداشت) می بودند؟ تا در سفر بعدی حضرتعالی به استان، استانداری مجبور نباشد  «ستاد مردمی استقبال از کاروان تدبیر و امید» را تشکیل بدهد و مردم حقیقتا خودشان ستاد مردمی برای استقبال از شما و کاروانتان را تشکیل بدهند.

 

۳- چرا سفر رئیس جمهور این‌همه تشریفات داشت؟ منظور هزینه ناهارها و پذیرایی‌های شبانه از همراهان رئیس جمهور در باغ‌ها و تالارهای کرمان یا میزان سوغاتی‌های تقدیم شده به همراهان رئیس جمهور نیست! منظور هزینه ایاب و ذهاب تعداد بالای همراهان نیست! منظور این است که آیا با وجود این‌همه کادر اداری در استان کرمان و وجود نیروهای وزارت کشور آیا لازم بود که رئیس جمهور به همراه خود و حتی از چند روز قبل تعداد بالایی از نیروهای اداری را به کرمان بیاورد و نمی‌شد از نیروهای بومی که برای همین مسائل تعریف شده‌اند استفاده کرد؟

 

۴- چرا استاندار محترم که خود از فرهیختگان دانشگاهی است، تدارک جلسه‌ای مستقل و آزادانه با حضور نخبگان دانشگاهی و رئیس جمهور را ندادند؟

 

۵-  کدامیک از ره آوردهای سفر در راستای اجرای خط‌مشی‌های اقتصاد مقاومتی ( استان کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی تعریف شده) و بیانیه گام دوم بوده است ؟ انقلابیون ایران اسلامی علی‌رغم همه ادعاها و تبلیغات رسانه‌ای در سختی و شادی نجیبانه در کنار دولت بوده‌اند و در سیل و زلزله و مصایب ملت به دور از هر نگاه حزبی و جناحی و فارغ از ظاهرسازی و دوقطبی سازی کاذب خدمت‌گزار مردم بوده‌اند.

 

مردم استان کرمان نیز در تحمل بی مهری‌ها بسیار نجیب و صبور هستند اما در عین حال انقلابی بودن را نیز در برهه‌های مختلف ثابت کرده‌اند و همچنان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدای سربلندشان هستند و خواهند بود و فارغ از نگاه جناحی و حزبی تفاوت خدمت‌گزار و فرصت‌طلب را به خوبی می‌دانند.

 

در انتها  عرض می‌نماییم که جنبش استادی استان کرمان اراده این را دارد تا در کنار مسئولین  و نه در مقابل آنها، برای کم نمودن دردها و رنج‌های واقعی مردم که به حق ولی‌نعمتان ما هستند،  فارغ از هر نگاه حزبی یا جناحی هر همکاری‌ای را با مجموعه اجرایی تحت امر حضرتعالی در استان  داشته باشد.    

 

 وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

 

جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان کرمان

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.