دکتر سید محمود هاشمی:

مقدمه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی، مجلس انقلابی است

دکتر هاشمی در نشست هم‌اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه‌های آزاد اسلامی مازندران گفت: استاد انقلابی باید دغدغه‌مند باشد و باید نقد عادلانه و همراه با راهکار ارائه دهد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان مازندران، نشست هم‌اندیشی بسیج اساتید دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران با حضور دکتر هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور، دکتر کرمانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دکتر عباس تبار رئیس بسیج اساتید استان مازندران و رؤسای دانشگاه‌های آزاد استان مازندران و کانون‌های بسیج اساتید این استان در صبح روز دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

 

 

دکتر عباس‌تبار در این نشست حساسیت و اهمیت دوران فعلی و پیش رو را متذکر شد و با توجه به رویکرد حل‌المسائلی بسیج اساتید بیان کرد: بسیج اساتید باید دانایی را به توانایی تبدیل کند و باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی مفید باشد.

 

 

وی افزود: بسیج اساتید قصد کمک به دانشگاه‌ها را دارد و این گونه نیست که باری بر روی دوش مسئولین شود. باید در کنار رویکرد حل‌المسائلی در جهت اجتماعی کردن دانشگاه‌ها هم تلاش کرد. بن مایه‌ی بسیج بن مایه‌ی اجتماعی است و  بسیج اساتید باید به بدنه جامعه متصل شود. در گام دوم انقلاب اسلامی آن چیزی که باید اتفاق بیفتد جنبش استاد انقلابی است.

 

 

 دکتر هاشمی نیز در ادامه این نشست پس از تقدیر و تشکر از دکتر کرمانیان و اشاره به تقدیر و تشکر رهبر انقلاب از اساتید بسیجی و موضع گیری به موقع آن‌ها در خصوص جریانات اخیر، شاخصه‌های استاد بسیجی را برشمرد و عنوان کرد: انتظار از بسیج اساتید زیاد است و استاد انقلابی استادی است که دغدغه‌مند باشد. محافظه کار بودن یک استاد بسیجی گاهی موجب لطمه زدن به پیکره بسیج اساتید و انقلاب می‌شود، باید نقد عادلانه و همراه با ارائه راهکار صورت گیرد.

 

هاشمی افزود: صرفا نقد کردن مفهوم انقلابی ندارد و باید توجه داشت که گفتمان‌سازی و جریان‌سازی یکی از اصلی‌ترین اهداف بسیج اساتید است. آن اندازه که استاد در دانشگاه می‌تواند تاثیرگذار باشد سایر اقشار نمی‌توانند موثر باشند. استاد بسیجی باید موضع‌گیری مشخصی داشته باشد و همواره پشتیبان ولی فقیه باشد باید از مسئولین مطالبه‌گری عالمانه داشته باشد و به جای ملاحظات بی اساس و بی مورد ملاحظه انقلاب را در نظر گیرد.

 

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: باید تا وقتی که دانشگاه روی خط انقلاب در حرکت است بازوی توانمند دانشگاه بود و در صورت کج روی‌ها وارد عرصه شد. اساتید باید نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشراف داشته باشند  و آن را برای عموم و دانشجویان تبیین نمایند. تنگ نظری‌ها باید کنار گذاشته شود و جذب حداکثری در دستور کار قرار گیرد.

 

وی افزود: تاکید مراجع، دینی‌کردن دانشگاه‌ها است. چه در سطح اساتید، عفاف و حجاب مسئله‌ی مهمی است و باید چه در سطح کارکنان دانشگاه و چه در سطح دانشجویان  بحث حجاب و عفاف از تمامی مسئولین مطالبه شود. رویکرد حل المسائلی در تحولات دانشگاه آزاد و بسیج اساتید  نیز اولویت ویژه‌ای دارد و باید پیگیر مسائل و مشکلات دانشگاه، شهر، استان و کشور بود و راه‌حل‌هایی را اندیشید.

 

هاشمی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به انتخابات مجلس ۹۸ گفت: مقدمه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی، مجلس انقلابی است و مجلس عصاره فضائل ملت است. مجلسی باید در راس امور قرار بگیرد که به دنبال دغدغه‌‍‌های نظام و انقلاب است ونقش بسیج اساتید در این انتخابات، تبیین شاخصه‌های یک نماینده انقلابی است.

 

در ادامه این نشست، اساتید حاضر در جلسه نکات و نظرات خود را در خصوص وظایف استاد بسیجی، اهمیت جنگ نرم و جایگاه اساتید بسیجی به عنوان افسران جوان جنگ نرم در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مطرح کردند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.