با حضور حجت‌الاسلام سعادت‌فر امام جمعه جیرفت برگزار شد؛

نشست بصیرتی تبیین اهداف و چشم‌انداز بیانیه گام دوم انقلاب

در گام نخست، انقلاب اسلامی به دنبال نهادسازی و تثبیت ریشه‌های انقلاب بوده است و در گام دوم از سن چهل سالگی انقلاب، به دنبال تحقق آرمان‌های بزرگ در جهت تمدن‌سازی و الگو شدن در جهان اسلام و عرصه بین‌المللی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان کرمان، نشست بصیرتی تبیین اهداف و چشم‌انداز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور جیرفت برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام سعادت‌فر امام جمعه  جیرفت و دکتر ویسی ریاست دانشگاه پیام نور جیرفت حضور داشتند.

حجت الاسلام سعادت‌فر ضمن تبیین ابعاد بیانیه گام دوم بیان کرد: جامعه از دید رهبری نیاز به نشاط و امید باطنی و درونی دارد، هر چند برخی نشاط  ظاهری و بیرونی را محور کار قرار می‌دهند ولی از نگاه اسلامی و دینی نشاط باطنی پایدارتر و برای جامعه مفید تر است.

 

دکتر ویسی ریاست دانشگاه پیام نور جیرفت نیز در سخنانی امید را موتور محرکه جامعه دانست و گفت: بدون امید ایستایی و میرایی در جامعه حاکم می‌گردد و اینکه دانشگاه و استاد برای تحقق این مساله جایگاه خاصی دارند.

 

در ادامه این جلسه سخنرانان وارد مباحث مربوط به بیانیه گام دوم شدند و ابعاد این بیانیه را واکاوی کردند. دکتر ویسی، دکتر پیرنیا و همچنین دکترصفوی اشاره کردند که در گام نخست، انقلاب اسلامی به دنبال نهادسازی و تثبیت ریشه‌های انقلاب بوده است و در گام دوم از سن چهل سالگی انقلاب، به دنبال تحقق آرمان‌های بزرگ در جهت تمدن‌سازی و الگو شدن در جهان اسلام وعرصه بین المللی است.

در پایان اعضا توافق نمودند که سلسله مباحث مرتبط با بیانیه گام دوم به صورت منظم ادامه یابد و مطالب مطرح شده به صورت مکتوب در اختیار اساتید قرار گیرد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.