این مطلب ۹۳ بار خوانده شده

حضور معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید کشور در استودیو ستاد اربعین دانشگاهیان کشور

دکتر جلیل دارا با حضور در استودیو اربعین دانشگاهیان کشور بر لزوم پژوهش در بزرگترین اتفاق مذهبی دنیا تاکید کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر جلیل دارا معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان بسیج اساتید کشور با حضور در استودیوی ستاد اربعین دانشگاهیان کشور، به تبیین اهمّ اهداف برنامه‌های اربعینی سازمان بسیج اساتید کشور پرداخت.

 

وی با تاکید بر لزوم پژوهش در بزرگترین اتفاق مذهبی دنیا و اهداف سازمان بسیج اساتید در حضور عالمانه در اتفاقات دنیای اسلام و بخصوص عالم تشیع و تبیین راهبردهای اندیشکده‌های مرتبط مانند اندیشکده اربعین، برنامه‌های بسیج اساتید برای حضور در اربعین را تشریح کرد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید