این مطلب ۸۱ بار خوانده شده
کانون بسیج اساتید دانشگاه زابل:

کارگاه جنگ های اقتصادی در صدر اسلام و مقایسه آن با مسائل امروز

نسخه مناسب چاپ

با عنایت به مشکلات اقتصادی کشور در ماه های اخیر که مقام عظمای ولایت و رهبری از ان تعبیر به جنگ اقتصادی نموده اند، جهت افزایش روحیه مقاومت و انگیزه مقابله با مشکلات ذکر شده " کارگاه جنگ های اقتصادی در صدر اسلام" توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه زابل برگزار گردید.

در این کارگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر راشکی به بیان مسائل اقتصادی و جنگ های اقتصادی صدر اسلام به ویژه در عصر پیامبر اعظم ص پرداختند.

ایشان در بیانات خود با اشاره به جریان شعب ابی طالب  به مشکلات شدید اقتصادی آن زمان پرداختند و شرایط آن زمان را با حال مقایسه نمودند.

حاج آقای راشکی با بیان تدابیر ویژه اقتصادی پیامبر ص در مدینه، آن تدابیر را با تدابیر مورد نیاز امروز کشور مقایسه نمودند.

لازم به ذکر است جهت تبیین بیشتر موضوع، سه کلیپ در این کارگاه از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل اقتصادی پخش گردید.

این کارگاه در شامگاه چهارشنبه مورخ ۱۸/۷/۹۷ در محل سالن کنفرانس مهمانسرای دانشگاه زابل برگزار گردید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید