در معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور مطرح شد:

انقلاب اسلامی ایران؛ انقلابی زنده و اثرگذار

انقلاب اسلامی پس از گذشت چهار دهه در عمل ثابت کرده است که توانسته برخی آرمان‌هایش را تحقق ببخشد و نیز در مسیري قرار گرفته که آرمان‌هاي اولیه اعلام شده‌اش را همچنان سر دست نگه داشته و در جست‌وجو و تلاش براي تحقق آنهاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، معاونت بررسی و تحلیل با انتشار شماره امروز نشریه اخبار و تحلیل‌های معاونت سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، به بررسی و تحلیل وقایع اخیر پرداخته است. در بخش "حرف روز"  این نشریه با عنوان " انقلاب زنده و اثرگذار " آمده است: 

 

امروز ۱۲ بهمن ماه و آغاز دهه فجر چهل‌ویکمین سال پیروزي انقلاب اسلامی است؛ در حالی که این پدیده مهم و تأثیرگذار همچنان مورد توجه محافل سیاسی بین‌المللی قرار دارد. این رخداد و ماهیت موجود در آن، تعیین‌کننده و تأثیرگذار در بسیاري از تحولاتی است که درمحیط سیاسی داخلی، منطقه‌اي و بین‌المللی رخ می‌دهد.

 

صرف نظر از هرگونه قضاوت و ارزشیابی در حوزه کارکردي، باید این واقعیت را بیان کرد که به اذعان کارشناسان مسائل سیاسی ایرانی و غیر ایرانی که انقلاب اسلامی را مورد تحقیق قرار داده‌اند، از نگاه آنها انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ یکی از رخدادهاي کم‌نظیر، مهم و اثرگذار جهانی در دوره معاصر محسوب می‌شود.

 

حال این واقعه مهم قرن، در حالی قدم در سال چهل‌ویکم خود می‌گذارد که برخی سیاست‌مداران آمریکایی مدت‌ها قبل آرزو می‌کردند سال چهلم انقلاب اسلامی، سال براندازي و تغییر رژیم در ایران باشد.

 

یک دلیل مهم تقابل با انقلاب اسلامی آن است که این رخداد پس از گذشت چهار دهه در عمل ثابت کرده است که توانسته برخی آرمان‌هایش را تحقق ببخشد و نیز در مسیري قرار گرفته که آرمان‌هاي اولیه اعلام شده‌اش را همچنان سر دست نگه داشته و در جست‌وجو و تلاش براي تحقق آنهاست.

 

هسته مرکزي آرمان انقلاب اسلامی پیشرفت مادي و معنوي ملت ایران بر اساس الگوهاي ملی و رویکردهاي بومی و نفی استکبار است.

 

 شروع سال چهل‌ویکم انقلاب با شرایطی تقارن پیدا کرده که بر اساس آن تحولات مهمی را پشت سر گذاشته و رخدادهاي مهم دیگري نیز در پیش‌رويمان قرار دارد. انقلاب اسلامی با نشاط بیشتر از پیش در حال گسترش تفکرات الهام‌‍بخش، آزادي‌خواهانه و ضد استکباري خود است.

 

ایران اسلامی به منزله ام‌القراي جهان اسلام با غلبه موازنه به نفع خود همچنان با اقتدار ظاهر می‌شود. درست چند روز پیش بود که جمهوري اسلامی در پاسخ به ترور حاج‌قاسم سلیمانی پایگاه تروریست‌هاي آمریکایی را در هم کوبید تا به دنیا و قدرت‌هاي زورگو نشان دهد، گذشت زمان و اعمال تحریم‌هاي ظالمانه قدرت اعمال اراده ایران را ذره‌اي کم نکرده است.

 

رخداد مهم پیش‌رو «انتخابات مجلس» است که با حضور حداکثري و شکل‌گیري مجلس تراز انقلاب اسلامی و متمرکز شدن بر روي اولویت‌ها و مسائل اصلی کشور می‌تواند شتابدهنده حرکت انقلاب و برطرف‌کننده معضلات اقتصادي مردم باشد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.