در نشست بصیرت سیاسی بسیج اساتید خراسان شمالی مطرح شد:

اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه از شرایط مهم نمایندگان است

نشست بصیرتی سیاسی با عنوان «انتخاب هوشمندانه و مسئولانه، زمینه ساز ورود نمایندگان تراز انقلاب به مجلس شورای اسلامی» با حضور دکترجعفر پور کارشناس مسائل سیاسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان خراسان شمالی، دکتر جعفر پور در اثنای سخنرانی خود از مقام معلم تقدیر و تشکر کرد و سپس به بیان دستاوردهای انقلاب از جهت گفتمان انقلابی پرداخت.

 

وی بیان کرد: گفتمان ملی در بعد سیاست داخلی و خارجی، گفتمان منطقه‌ای، گفتمان جهانی و گفتمان تاریخی از جمله دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بوده است.

 

کارشناس مسائل سیاسی در مفهوم انتخاب هوشمندانه و مسئولانه در انتخابات گفت: کسانی فریبکارانه از دو قطبی جنگ و صلح دم می زنند که هیچ نقشی در دفاع مقدس هشت ساله نداشتند و همیشه دنبال منافع شخص خود بوده‌اند؛ کسانی حرف از تحریم انتخابات می زنند که مزوّرانه و با خیمه شب بازی‌ها دندانشان را برای تصاحب پست‌ها و لقمه‌های چرب و غارت بیت المال تیز کرده‌اند؛ کسانی مردم را به عدم شرکت در انتخابات دعوت می‌کنند که با چراغ های خاموش و وعده‌های دروغین آزادی و رفاه، با هزاران ترفند و فریب عوام خود را پای صندوق‌های رأی می‌کشانند؛ کسانی ریاکارانه برای شهیدان سانحه هوایی اشک تمساح می‌ریزند و از این قضایا سوء استفاده می‌کنند لذا ما همگی باید در برابر اینگونه جهت‌گیری‌ها هوشمندانه و مسئولانه عمل کنیم.

 

جعفرپور درباره ویژگی‌های مجلس یازدهم و مجلس در تراز انقلاب اسلامی گفت: مجلس یازدهم به این جهت که  اولین انتخاب پس از چهل سالگی انقلاب و اولین انتخاب پس از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است و همچنین مجلسی برخاسته از آراء مردم و همسو با رهبری است بسیار حائز اهمیت است.

 

وی افزود: مجلس یازدهم می تواند زمینه سازی برای دولتی مقتدر و انقلابی جهت برون رفت از مشکلات پیچیده اقتصادی باشد و مجلس شورای اسلامی نیز در تحرک دولت یازدهم نقش مهمی را ایفا کند و در نهایت مجلسی جهادی و مددکار دولت نه وامدار آن به روی کار بیاید.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه نشست به بیان ویژگی‌های نماینده تراز انقلاب پرداخت و گفت:  نمایندگان باید اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه داشته باشند.

 

 وی در بیان ویژگی‌های نمایندگان از بیانات مقام معظم رهبری الهام گرفته و افزود: نمایندگان باید دارای تدین و تقوی و پاکدستی؛ روحیه ضد استکباری و مرزبندی با دشمن؛ موضع گیری در قبال فتنه و فتنه‌گران؛ ترجیح مصالح ملی بر منافع شخصی و حزبی؛ ساده زیستی و دوری ازفساد؛ یکسانی در شعار و عمل؛ توان مدیریتی و برخورداری از بصیرت باشند.

 

دکتر جعفر پور در پایان پیش بینی‌ها و گمانه زنی‌های خود را برای مجلس یازدهم بیان کرد و از اساتید بسیجی در این راستا نظرخواهی کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.