این مطلب ۷۳ بار خوانده شده
توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت

چاپ و انتشار نخستین نشریه تحلیلی – راهبردی "بصائر"

نخستین نشریه تحلیلی - راهبردی "بصائر" توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور؛ نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر با هدف بررسی و اطلاع رسانی آخرین تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین الملل توسط معاونت بررسی و تحلیل این سازمان چاپ و منتشر شد.

طبق اعلام معاونت بررسی و تحلیل این سازمان، هر ماه دو شماره از نشریه تحلیلی - راهبردی بصائر در اختیار استادان بسیجی دانشگاه ها قرار می گیرد. این نشریه با هدف دسترسی ماهانه استادان بسیجی به آخرین اخبار ایران و جهان، در دسترس شورای مرکزی بسیج اساتید، مسئولان و جانشینان استان ها و مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه های سراسر کشور قرار می گیرد.

گفتنی است؛ گزیده‌ای از بیانات حضرت امام خمینی (ره) و فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مروری بر مواضع نخبگان و خواص، تأملاتی در اخبار سیاسی - بین الملل، فرهنگی - اجتماعی، اقتصادی، تحلیل فرهنگی - اجتماعی و سیاسی ازجمله رئوس مطالب مطرح شده در نخستین خبرنامه بصائر است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اربعین

در یادداشت دکتر علیرضا معاف،با عنوان "همزمانی خیزش اربعینی شیعیان با دهه چهارم انقلاب اسلامی" آمده است: حرکت عظیم پیاده روی اربعین و نشانه های فراوان ابعاد ظلم ستیزانه آن بهترین دلیل بر کارآمدی فرهنگ صادر شده توسط انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، متن یادداشت دکتر علیرضا معاف، عضو هیات علمی دانشگاه شریف به شرح زیر است :

بسمه تعالی

مقدمه

شکل گیری هر تمدنی منوط به ابداع، گسترش و فراگیرسازی گفتمان‌های ویژه آن تمدن است. گفتمان‌هایی که بتوانند در نزاع با گفتمان‌های رقیب پیروز گردیده و همچنین اقبال عمومی را به سمت خود جلب نمایند و در نهایت با فراگیر شدن و تبدیل شدن به خواست‌های عمومی، تمامی ارکان و ساختارها و نظامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن تمدن را در بربگیرند و چه بسا از نو بسازند.

معرفی اساتید