یادداشت عضو هیات علمی اندیشه سیاسی اسلام دانشگاه تربیت مدرس:

سنجش واحد عقل پسا کرونایی در ایران و انگلیس

دکتر مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور و عضو هیات علمی اندیشه سیاسی اسلام دانشگاه تربیت مدرس در یادداشتی به نقد قوه ی خرد و حکمت در رهبری انگلیس و لیبرال دموکراسی پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، در یادداشت دکتر مجتبی زارعی آمده است:

 

سنجش واحد عقل پسا کرونایی در ایران و انگلیس

(از شهادت انگلیسی به پیامبری جانسون تا شهادت مدافعان ایرانی سلامت)

 

بوريس جانسون نخست وزير متمدن بریتانیای کبیر! که روزگاری، خورشید در سرزمین هایش غروب نمی کرد گفت: "خيلی از خانواده های انگليسی بايد آماده مرگ و از دست دادن عزيزانشان باشند"

 

عجیب است! اگر گربه ای و سگ هاری را در ایران حتی با تجویز یک دامپزشک بخاطر حفظ جان مردمان و کودکان دبستانی در دهکده ای دور افتاده از بین ببرند، سازمان عفو بین الملل، شبکه های من و تو، اینتر نشنال و رادیو و تلویزیون پیرمردهای آدمکش مستقر در آلبانی و مهمتر از همه ی شان؛ برخی سلبریتی های مزدور و ایران تحقیر کن، آن را به تیتر یک جهان تبدیل می کنند، اما حالا یک نخست وزیر با اصطلاح جهان یکمی در مقابل دور بین ها درکمال ناباوری کودکان، زنان، کهنسالان، بیماران و مستمندان کشورش با زبانی غیر انسانی و دور از شرف کارگزاری می گوید: انگلیسی ها! منتظر مردن باشید و...؛

 

البته، ما توقعی از آدمکش ها و همدستان ایرانی صدام در جنگ تحمیلی هشت ساله نداریم، و صد البته ما توقعی از آل یهودی سعود و مزدوران بن سلمان و خانواده ی دزد و فرتوت سلطنت نداریم اما سلبریتی! تو چطوری با این فرمایشات بوریس؟!

 

نکنه! از اینجا و از توی ایران هم از واحد ضربت ضد شایعات کرونایی نخست وزیری بریتانیای کبیر! حساب می برید که صدای تان بند آمده است؟!

 

با همین یک سطر حرف دوست انگلیسی شما، می شود به قوه ی خرد و حکمت در رهبری انگلیس و لیبرال دموکراسی و رهبری ایران بزرگ و اسلامی از سوی دیگر پی برد؛

 

رهبرحکیم ما می گوید مردم! قوی باشید این هم خواهد گذشت اما مراقب حسنات و سیئات در مبارزه ملی با کرونا باشید، دعای هفتم صحیفه سجادیه فراموش تان نشود و نیز هر پزشکی و پرستاری و هر خادم و متخصصی در این راه جان دهد شهید است!

 

بوریس اما می گوید: منتظر مرگ عزیزان تان باشید! و معلوم است که باید خدا به داد شنوندگان مظلوم انگلیسی برسد؛

 

آری! حالا می شود شهادت داد که قوه ی عقل در کجا و درچه کسی زایل شده است!

 

آهای! سلبریتی های ضد ملی و ضد وطن! شهادت طلبی انگلیسی مبارک و گوارای وجود!

 

... و حالا زمان انتخاب است؛ شهادت از نوع انگلیسی با پیامبری جانسون! یا جهاد مقدس و ملی از نوع مدافعین سلامت وطن برای شکست ویروس منحوس به رغم تحریم های مرکب و مضاعف!

 

دکتر مجتبی زارعی

عضو هیات علمی اندیشه سیاسی اسلام دانشگاه تربیت مدرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.