رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

تقدیر از اقدام هوشمندانه جنبش استادی در حمایت از کسب و کارهای خانگی

دکتر بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی از تدبیر جنبش استادی در حمایت از ۲۰۰ کارگاه خانگی کمیته امداد امام خمینی قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد این کمک ها در مراحل بعدی ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در آیین اهداء کمک های مالی جنبش استادی به ۲۰۰ کارگاه خانگی کمیته امداد امام خمینی (ره)، ضمن قدردانی از اقدام هوشمندانه جنبش استادی در جمع آوری کمک‌های مومنانه، این حرکت را کاری ارزشمند عنوان کرده و افزود:  اساتید و جنبش استادی کار بزرگی را انجام دادند و این مبلغ اهدایی اساتید موجب برکت است. به گفته آیت الله گلپایگانی  گل کار مومن نیمه شب‌های اوست، مولا علی علیه السلام دو کار مهم انجام می‌دادند که یکی مناجات‌های شبانه ایشان و دیگری رسیدگی به یتیمان بود، اشکها و ناله های شبانگاهی قوتی است برای موفقیت در کار مهم دوم یعنی گره گشایی و کمک به نیازمندان.

 

دکتر بختیاری با اشاره به اعتقاد کمیته امداد به اشتغال‌های خانگی بیان کرد: بخش عمده سرپرستان خانواده کمیته امداد را زنان تشکیل می‌دهند که البته آمار متغیر است اما این میزان حدود ۵۵ درصد از اعضای تحت پوشش این کمیته است.

 

وی ضمن استقبال از تشکیل کارگروه‌های پشتیبان با کمک جنبش استادی گفت: نوآوری و تلاش برای ایجاد درآمد باثبات برای زنان سرپرست خانواده از اولویت‌های این سازمان است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اهمیت و ارزش اشتغال خانگی در ادامه این نشست از برخی فعالیت‌های این سازمان سخن گفت و افزود: با تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در برخی روستاها علاوه بر ایجاد اشتغال برای مادران سرپرست خانواده در خانه، حتی برای اهالی روستا اشتغال‌زایی صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایجاد اشتغال خانگی و نوآوری و ایجاد درآمد با ثبات در خانه و ایجاد چرخه مصرف تولیدات خانگی اعضای تحت پوشش خود آماده همکاری با اساتید نوآور و نخبگان دانشگاهی است.

 

بختیاری ضمن بیان تعبیر رهبر انقلاب از تعریف " زاهد" عنوان کرد: زاهد کسی است که پرکارترین و فعال ترین فرد در کارهاست و به دنبال کمترین بهره است. برای گره گشایی از مظلومان باید شاخص گذاشته شود و ارزش گذاری شود.

 

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از خدمات کمیته امداد گفت: در حال حاضر حدود ۷۱۰ هزار حامی در سراسر کشور، از ۲۹۴ هزار یتیم نیازمند حمایت می‌کنند و این حامیان سال گذشته ۹۱۱ میلیارد تومان کمک به ایتام تحت سرپرستی خود پرداخت کردند و اکنون ۲۴ هزار نفر از ایتام نیازمند فاقد حامی هستند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سپس از راه اندازی سامانه کمک‌های حامیان سخن گفت و افزود: علاقه‌مندان به مشارکت در طرح حمایت از ایتام می‌توانند با مراجعه به آدرس سایت ekram.emdad.ir و یا با ارسال عدد ۱ به شماره ۳۰۰۰۳۳۳۳ در این طرح  مشارکت نموده و حتی استان و شهرستان مورد نظر خود را برای کمک انتخاب کنند. 

وی در پایان از تدبیر جنبش استادی در حمایت از ۲۰۰ کارگاه خانگی کمیته امداد امام خمینی قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد این کمک‌ها در مراحل بعدی نیز ادامه یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.