ایمان و غیرت دینی اساس کار تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

شنبه 1399/10/20 - 12:16 asatid
حجت‌الاسلام ثقفی:

ایمان و غیرت دینی اساس کار تحقق اهداف انقلاب اسلامی است

رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی گفت: برای تحقق فرآیند انقلاب اسلامی ایمان و غیرت دینی اساس کار است و اگر نخبگان با ایمان و غیرت دینی پای کار بیایند دولت اسلامی در ۱۰ سال آینده و تمدن اسلامی در ۴۰ سال آینده تحقق پیدا خواهد کرد.

به گزارش مرکز رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج (ناب)، حجت الاسلام ثقفی رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی در سومین روز از دوره تربیت مدرس گام دوم بسیج اساتید به سالگرد حماسه ۱۹ دی اشاره کرده و گفت: نوزدهم دی  امروز به درد مردم ما می‌خورد و هنوز هم زنده است و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، در قیام ۱۹ دی مردم هیچ نداشتند و فقط با ایمان و غیرت دینی به میدان آمدند و این حرکت می‌تواند منشأ تحول اساسی در دنیا شود.

ثقفی به عرصه‌های تحول در انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تحول در انقلاب اسلامی باید ابتدا در مردم ایجاد شود و امت از حال خمودگی به مواجه گر میدان تبدیل شوند. تحول در نگاه به خود و جامعه و احساس توانایی و عزت، تحول در مطالبات اساسی مردم از مطالبات کوچک محلی تا مطالبات بزرگ انسانی، تحول در نگاه بدین از حوزه مسائل فردی و رسالت دینی به جامعه سازی انسان سازی و تمدن سازی، تحول در نگاه به ابر قدرت ها، تحول در نگاه به جوانان؛ امام به جوانان اعتماد و تکیه کردند و در مناصب بکار گماردن و تحول در جمع بین تجدد و نوگرایی.

وی گفت: برای تحقق فرآیند انقلاب اسلامی ایمان و غیرت دینی اساس کار است و اگر نخبگان با ایمان و غیرت دینی پای کار بیایند دولت اسلامی در ۱۰ سال آینده، جامعه ۲۰ سال آینده و تمدن اسلامی در ۴۰ سال آینده تحقق پیدا خواهد کرد.

رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی به الزامات تشکیل امت اسلامی اشاره کرد و گفت: لازمه تشکیل امت اسلامی تحولی ایمانی، گفتمانی و تشکیلاتی است و مهمترین ارکان امت ،حوزه و دانشگاه، دستگاه های همراه و سایر اقشار هستند و جوانان پیشرو امت و تحولات سه گانه هستند.
انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)