در یادداشت دکتر علی مرادزاده مطرح شد:

پاسخ به جریان روشنفکری سکولار و موعودهای بی خدا

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور در یادداشتی در پاسخ به جریان روشنفکری سکولار و موعودهای بی خدا آورده است: مهدویت حقیقی بدور از موعودگرایی و منجی گرایی رایج در جهان است. مهدویت آنقدر منطق از قرآن و سنت و استدلال علمای بزرگ دارد که برای فهم یا باور به آن هیچ نیازی به خواب درمانی نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، در متن یادداشت دکتر علی مرادزاده ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشورآمده است:

 

 مناسب است نخستین یادداشت را به موضوعی مقدس و سرنوشت ساز و حتی رایج اختصاص دهیم. در دنیا موجی از منجی گرایی، موعودگرایی، سوژه های آخرالزمانی و مهدویت فزونی گرفته. این رویکرد بیم و امیدهای خاص خود را دارد، برخی ذوق زده اند و آنرا به حساب موعود شیعه می گذارند در حالی که فاصله موعود ها هیچ سنخیتی با هم ندارند.

ساکسون ها، ژرمن ها، اسلاوها منتظر موعود و منجی هستند که نژادشان را بر همه نژادها برتری بخشد، نو مارکسیست ها هنوز موعودشان جامعه سوسیالیسم است، مسیحیان منتظر مسیح و صهیونیست ها آخرالزمان خود را طلب می کنند و همه آماده می شوند برای نابودی مهدی موعود.

اولا فهم و درک صحیح و جامعی از مهدویت و غیبت و ظهور و دولتش باید ایجاد شود ثانیا باور و ایمان راسخ و ثالثا تبیین مستدل و اقناعی باید از موعود حقیقی بشود. اما در هر سه دچار مشکل هستیم و منتظران واقعی بسیار اندکند.

۶۰ درصد پرفروش ترین فیلم های هالیوود مربوط به منجی و آخرالزمان مطلوب غرب است و ۵۵۶ اندیشکده و اتاق فکر غربی و ۵۵۰ شبکه رسانه ای بدان مشغولند و ۸۰ هزار مبلغ مسیحی آخرالزمانی تربیت کرده اند اما در ایران و جهان اسلام حتی یک فیلم در باره مهدی و موعود و منجی ساخته نشده است.

سبک زندگی مهدوی اصلا مطرح نشده. از زمینه سازی ظهور اولا فهم مشترک و اجماعی ایجاد نشده و ثانیا در بین اولویت ها دیده نمی شود.

 مهدویت حقیقی بدور از موعودگرایی و منجی گرایی رایج در جهان است. فریب نخورید ایهاالناس. مراقب انحرافات معطوف به مهدویت باشید و آن را در حد خواب و خیال تقلیل ندهید.

مهدویت آنقدر منطق از قرآن و سنت و استدلال علمای بزرگ دارد که برای فهم یا باور به آن هیچ نیازی به خواب درمانی نیست.

برخی این روزها روشنفکری سکولار را ابزار شبهه افکنی و انحراف در باور به مهدویت قرار داده اند و برخی معنویت های بدون شریعت مانند عرفان های نوظهور و کاذب را تبلیغ می کنند و برخی چند گرایش های انگلیسی مانند انجمن حجتیه و شیعه انگلیسی و امثال آن ها و برخی انتظار بدون ولایت را القا می کنند. اما چراغی را که ایزد برفروزد هر آنکس پف کند ریشه اش بسوزد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.