معاون امور بانوان بسیج اساتید مطرح کرد:

تأکید اسناد بالادستی بر پیگیری حقوق و تکالیف زنان در جامعه

در نظام اسلامی تمامی افکار باید اسلام و اسلام باشد، ضمن اینکه شیعه بودن خود را باید در پیروی از منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب نشان دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر نیره قوی معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید کشور امروز (دوشنبه ۲۶ خرداد۹۹) در نشست علمی - فرهنگی تعامل در حوزه زنان و خانواده که جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم و اساتید بسیجی هیأت علمی دانشگاه و پژوهشگاه‌ها در آن حضور داشتند، اظهار داشت: در نظام اسلامی تمامی افکار باید اسلام و اسلام باشد، ضمن اینکه شیعه بودن خود را باید در پیروی از منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب نشان دهیم. 

 

وی افزود: قانون اساسی بالاترین سند جمهوری اسلامی است که جایگاه زن را در نظام اسلامی مشخص کرده، هر چند که قوه قضائیه برای احیای جایگاه زن در جامعه اقدامات خاص خود را دنبال می‌کند، اما اسناد بالادستی مانند سند چشم‌انداز و ابلاغ‌های مقام معظم رهبری و... در این باره تأکید بر پیگیری حقوق و تکالیف زنان در جامعه دارد. 

 

معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید کشور تصریح کرد: قریب به ۱۰ سند بالادستی در نظام ایران اسلامی وجود دارد که مربوط به جایگاه زن است که در آن به حقوق و تکالیف زنان اشاره و بر اجرای آن تأکید کرده است. 

 

قوی اظهار داشت: در معاونت امور بانوان سازمان بسیج اساتید کشور، طرح اعتلای اساتید اجرا می‌شود و همین قشر از اساتید هستند که باید شاکله اصلی در دانشگاه‌ها را تشکیل دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: طرح و برنامه داشتن بخشی از اندیشه‌های هر بسیجی است که باید آن را دنبال و عملیاتی کند. 

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: وظیفه بسیج اساتید، همراهی با مراکز درون و برون‌دانشگاهی است که مسئله شناسی را در جامعه دنبال کرده و باید برای رفع مشکلات آن راه‌حل ارائه کنند تا باری از دوش مردم برداشته شود.

 

وی افزود: از سال گذشته ابعاد مختلف سبک زندگی ایرانی - اسلامی را پس از بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر فرزانه فرمودند، پیگیری کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.