در بیانیه بسیج اساتید استان آذربایجان غربی به مناسبت سالروز تشکیل بسیج اساتید مطرح شد:

چمران‌ها پیش‌قراولان جهاد در عرصه دانایی و توانایی

شایسته است آرمان دانشگاه‌های ما این باشد که انسان‌هایی با مختصات شهید چمران پرورش دهد و این حق نسل جوان دانشجوست که از چنین استادانی بهرمند باشد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی؛ جنبش استادی استان آدربایجان غربی به مناسبت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید، بیانیه‌ای صادر کرد.

 

در متن بیانیه جنبش استادی آذربایجان غربی آمده است:

بسمه تعالی

سی و یک خرداد هر سال یاد آور شهادت انسان جامع الاطراف فرهیخته ایی است که در دانشگاه یک نخبه علمی و در عرصه دفاع از ملت و کشور یک چریک کار کشته و در مبارزه با نفس اماره یک قهرمان تمام عیار و در میدان عرفان و معنویت یک واصل به حقیقت بود و سخت کوشی و همت والا سر لوحه برنامه های او بود و با نثار خون پاکش دین خود را به امام زمان خود و امت مسلمان ادا نمود .

 

شایسته است آرمان دانشگاه‌های ما این باشد که انسان‌هایی با مختصات شهید چمران پرورش دهد و این حق نسل جوان دانشجوست که از چنین استادانی بهرمند باشد. در واقع هدف نظام سلطه آن است که با تهدیدها و تحریم ها و توطئه ها فرصت پیشرفت و اقتدار علمی و تربیتی و صنعتی و فرهنگی از ملت های مسلمان بخصوص از ملت ایران سلب نماید.

 

امثال شهید چمران پیش‌قراولان جهاد فی سبیل الله در عرصه دانایی و توانایی هستند و روح ظلم ستیزی و ایستادگی در برابر کفر و نفاق ناشی از جهالت و مرز بندی شفاف با دشمنان انقلاب اسلامی رسالت پیامبر گونه خود را انجام داده و نقش هدایتگری و معلمی را در ایجاد امید به خدا و آینده درخشان با اعتماد به نفس و تقویت تعلق خاطر نسل جوان، به کشور و ملت و فرهنگ ایفا می کنند.

 

امروز در غرب پس از جنبش ضد وال ا ستریت که نماد عصیان بر علیه نظام سرمایه داری بود و جنبش نفس ، نژاد پرستی حاکم بر غرب را به چالش جدی کشیده و نشان می‌دهد که تطهیر و تمجید ماهیت غرب بوسیله جریانی معلوم الحال در یکصد سال گذشته فاقد هر نوع عقلانیت و واقع بینی بوده و این الگو پردازی غلط اگر تاکنون ناشی از جهالت بوده بعد از این حماقت و خیانت تلقی می شود.

 

امروز به برکت رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری ،گفتمان انقلاب اسلامی،حقانیت نظری و عملی خود را به اثبات رسانده و عهد شکنی آمریکا و اروپا ،اتحاد و یکپارچگی ملی را در کارآمدی دکترین مقاومت به نمایش گذاشته و گزینه‌های روی میز استکبار و بزرگ نمایی تهدیدهای نظامی و اقتصادی را منتفی کرده و راه را برای برپایی تمدن نوین اسلامی هموار کرده است.

 

بسیج اساتید استان آذربایجان غربی ضمن تجلیل از مقام والای شهید چمران راه و یاد شهدای جهاد و مقاومت را گرامی داشته و توفیق ادامه راه سعادت بخش آنها را از خداوند متعال مسئلت داریم.         

        
بسیج اساتید استان آذربایجان غربی

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.