به همت بسیج اساتید استان قزوین برگزار شد:

نشست انديشكده سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده

نخستين جلسه نشست انديشكده راهبردي سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان قزوین، نخستين جلسه نشست انديشكده راهبردي سبك زندگي اسلامي-ايراني با رويكرد زن و نهاد خانواده به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، با حضور دکتر نجاتی مسئول بسیج اساتید استان قزوین، دکتر مهدی خانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین الملل و جمعی از اساتید و فرهیختگان و فعالین حوزه های فرهنگی استان، در محل سالن اقشار سپاه حضرت صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد.

 

دکتر نجاتی در این نشست، به بیان قوانین و ضوابط تشکیل اندیشکده پرداخت و گفت : عرصه‌های فعالیت در بسیج گسترده و متنوع است  تشکیل اندیشکده ذیل عرصه علمی و پژوهشی بسیج است. کار اندیشکده تولید فکر و محصول آن به مسئولین  ذی ربط جهت اجرا، ارائه می شود . در حوزه سبک زندگی که عنوان این اندیشکده است مطالعات زیادی انجام شده که باید بازخوانی شده و در صورت نیاز تکمیل گردد و راهکارهای مورد نیاز بدست اورده و ارائه گردد.

 

مسئول بسیج اساتید قزوین  در ادامه افزود : شناسایی مشکلات و الویت بندی و مطالعه پیرامون مسائل و مشکلات و بدست آوردن راهکار حل مساله و ارائه به مسئولین اجرایی و در نهایت مطالبه‌گری از اقدامات اصلی فعالین در اندیشکده است.

 

سپس دکتر مهدی‌خانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره ) درباره ضرورت و نیاز به اندیشکده گفت: توجه مجلس یازدهم به اهمیت دادن به سبک زندگی بیشتر از گذشته است و در این راستا تصمیمات مناسبی اتخاذ شده است.

 

 در ادامه دکتر انصاری مسئول اندیشکده نکاتی درباره ضرورت و هدف تشکیل اندیشکده بیان کرده و سبک زندگی اسلامی _ ایرانی را  بخش حقیقی و اصلی تمدن اسلامی دانسته و گفت: بدیهی است که شناخت ویژگی‌های سبک زندگی اسلامی و توجه به آموزه‌های دینی و تربیتی در ساختار شخصیتی فرزندان تغییرات عمده و مثبتی را به وجود می‌آورد و رضایت خاطر فرد، خانواده و جامعه را که توام با فضای شادمانی، نشاط و لذت و زندگی بهتر است فراهم می‌نماید.

 

وی در ادامه به معرفی گروه‌ها و سرگروه‌های این اندیشکده تخصصی  پرداخت.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.