سردار سلیمانی در دانشگاه تهران:

جلوی تبلیغ جمهوری اسلامی قلابی می ایستیم

غلامرضا سلیمانی رییس بسیج مستضعفین در نشست شورای مرکزی جنبش استادی ایران در دانشگاه تهران گفت: بسیج نیروی ملت و تشکیلاتی انقلابی و غیر اداری است و جلوی تبلیغ جمهوری اسلامی قلابی و کاریکاتوری ایستادگی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی جنبش استادی بسیج ایران، سردار سلیمانی که در نشست شورای مرکزی جنبش استادی بسیج ایران (جابا)  با عنوان معماری جنبش استادی بسیج ایران در دانشگاه تهران سخن می‌گفت، با بیان این که در دوران اخیر سه جهان‌بینی پیش  روی بشریت قرار داشته است، افزود: یک جهان بینی پیش روی بشر مسیری بود که از سوی کمونیسم به انسان وعده داده می‌شد و به فروپاشی انجامید. جهان بینی دیگر آن که لیبرالیسم بود و اکنون می‌بینید که با افول مواجه گردیده و جهان بینی سوم که راهی نو پیش پای بشریت گذاشت جهان بینی الهی است که نوید بخش مردم سالاری دینی است که حاصل نتایج  انقلاب اسلامی ایران است؛ ما باید درگاه و پنجره بسیج مستضعفین را از این نقطه باز کنیم.

 

وی گفت: مردم‌سالاری دینی که بسیج مظهر تحقق آن در نیروی ملت و رهبری است به معنای حقیقی آن هنوز بالفعل نشده و مختصات آن هم به مردم ما شناسانده نشده تا جایی که حتی برخی از افراد  فکر می‌کنند جمهوری اسلامی هم حکومتی مثل سایر حکومت‌ها است. اگر حقیقت جمهوری اسلامی خوب به مردم شناسانده و ظرفیت‌های آن بالفعل شود، وضع و شرایط تغییر خواهد کرد . برای همین همه باید مراقبت کنیم تا به‌ قول رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی کاریکاتوری و قلابی تبلیغ نشود.

  رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان آنکه امروز بسیج بدون وابستگی به احزاب اما با تعلق خاطر به تمامی ملت، حزب انقلاب اسلامی است بیان کرد: رهبر انقلاب همواره گفته‌اند بسیج باید بستر و عرصه ظهور استعدادها و ظرفیت‌ها را ایجاد کند و با بخش‌های مختلف کشور ایجاد تعامل نماید. این ادبیات رهبر انقلاب در خصوص حضور بسیج قابل تامل است. با این وصف بسیج نیروی ملت است و قابل تقلیل به رفتارهای اداری نیست. ما در چهل ساله دوم انقلاب باید بسیج را یکبار دیگر بشناسیم زیرا تا زمانی که بسیج بازتعریف نشود، نمی‌تواند رسالت خود را به درستی انجام دهد. بسیج مظهر مردم سالاری است لذا با کمک عالمان و باز فهمی جایگاه بسیج نخواهیم گذاشت این مظهر و نماد تحقق مردم سالاری به یک تشکیلات اداری تقلیل یابد چون بسیج یعنی نیروی ملت و یک تشکیلات انقلابی است و  ما فقط  نقش پشتیبانی داریم. پس در حقیقت بسیج یک نظام حاکمیتی نیست بلکه بسیج کاربستی  ویژه  بین  نظام امت و امامت است.

 

وی عنوان کرد: به همین خاطر بسیج مستضعفین در دوران دفاع مقدس نیز به عنوان یک تشکیلات مردمی حضور یافت و لازم است اکنون هم در شیوه مدیریت امروز بسیج تغییراتی ایجاد شود و مدیریت آن به فرمول‌های دوران دفاع مقدس برگشته و در شیوه برنامه‌ریزی و نظارت و ارزیابی نیز متناسب با جایگاه واقعی بسیج مستضعفین و با رویکردی عالمانه و غیر سلیقه‌ای باشد.

 

سردار سلیمانی با تجلیل از کارویژه‌های جنبش استادی بسیج گفت: این جنبش باید خود، پرچم‌دار تولید علم نافع باشد. اساتید و نخبگان باید راه  برون رفت از مشکلات را بگویند چون  اساتید منزلت  و مرجعیت بالایی نزد مردم  دارند،  همانطور که در جنگ تحمیلی علیه ایران ، توده ملت در قالب  بسیج  پای کار آمد و گفت من صاحبخانه ام و پای متجاوزین به وطن را قطع می‌کنم و با تمام کارشکنی‌های بنی صدر، میدان را خالی نکرد و گفت؛ جنگ با من است،  امروز هم  اساتید برای حل مشکلات کلان  کشور  که اکنون بیشترجنگی  اقتصادی است باید به مجلس  و دولت طرح و برنامه‌های حل المسایلی ارائه داده و در نقش  پشتیبانی  علمی در این صحنه وارد شود چون کشور باید عالمانه اداره شود.

 

گفتنی است در پایان این مراسم نامه ۸۲۳ کانون جنبش استادی ایران در تجلیل از فرماندهی سردار غلامرضا سلیمانی  در برگزاری باشکوه رزمایش ملی مواسات و همدلی ضدکرونایی قرائت و هدیه معنوی ،قمقمه  بر جای مانده و تفحص شده  از شهید گمنام وطن در فکه با حضور نمایندگان اساتید کشور به ایشان اهداء گردید.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.