به همت معاونت بررسی و گفتمان‌سازی بسیج اساتید کشور؛

چهارمین شماره نشریه بصائر علمی منتشر شد

چهارمین شماره نشریه "بصائر علمی " ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم، هفته چهارم تیرماه ۹۹ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز رسانه‌ای جنبش استادی بسیج ایران(جابا)، چهارمین شماره نشریه بصائر علمی ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم و به همت معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور و با تمرکز و تاکید بر مباحث  علمی، تحقیقی و پژوهشی، هفته چهارم تیرماه ۹۹ منتشر شد.

 

گفتنی است، نشریه علمی بصائر به صورت موضوعی منتشر می شود؛ یعنی هر شماره آن به موضوعی خاص در حوزه علم، تحقیق و پژوهش اختصاص دارد.

 

 در چهارمین شماره این نشریه علمی، متن کامل سخنرانی  «دکتر حسین عبداللهی فر» معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید آوردهع شده که در یکی از جلسات تحلیلی و تبیینی پیرامون گام دوم انقلاب ایراد شده است.

 

نظر به اهمیت مباحث و موضوعات مطرح شده به ویژه برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور این معاونت بر آن شد تا این مباحث را در اختیار مدیران و اعضای شبکه ملی و قدرت نرم سازمان قرار دهد. 

 

در بخشی از این سخنرانی  چنین  آمده است:

 

بیانیه گام دوم انقلاب یک برنامه عملیاتی دراز مدت می باشد که تحقق اهداف آن نیاز به برنامه ریزی در سطوح مختلف کوتاه مدت، میان مدت و کوتاه مدت دارد. تعجیل در این زمینه می تواند سبب انحراف در این مسیر و تنزل سطح آن گردد و تاخیر در این زمینه نیز می تواند موجبات فراموشی و یا بی تفاوتی و عبور از کنار آن را فراهم سازد. آنچه مهم است داشتن برنامه برای تحقق آن و لحاظ کردن آن در روند برنامه های جاری است. سه اصل مهم در این رابطه عبارتند از:

 

  1. تحقق اهداف بیانیه گام دوم نیازمند احساس وظیفه آحاد جامعه، اقشار مختلف، سازمان ها و دستگاه های دولتی، نهادها حاکمیتی می باشد.
  2. نیروهای بسیجی بویژه فرهیختگان و اساتید انقلابی باید نقش پیشتازی و پرچم داری خود را در این رابطه ایفاء کرده و سپس در مواردی خارج از حیطه اختیاراتش می باشد را به سایر نهادها و دستگاه های حاکمیتی و دولتی پیشنهاد نماید.
  3. برداشتن گام اول را باید از خودمان شروع کنیم. برای توصیه و تشویق نیروهای انقلابی و دلسوز، لازم است ابتداء وظایف خود را به عنوان اعضای شبکه ملی قدرت نرم احصاء کرده و سپس به دیگران کمک کنیم تا نسبت به وظایفشان آشنا و عامل گردند.

 

درخصوص احصاء وظایف فردی در قبال این بیانیه لازمست هر یک از نیروهای انقلابی، اساتید بسیجی و اعضای شبکه ملی قدرت نرم با قرائت دقیق آن، خود را مخاطب رهبر معظم انقلاب دانسته و وظیفه فردی خود را احصاء نمایند. مجموعه ای از این وظایف می تواند برای آحاد جامعه تعیین کننده و مسئولیت ایجاد نماید...

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.